Google

Lokalizator telefonów z Androidem od Google już dostępny!

Grzegorz Ułan
Lokalizator telefonów z Androidem od Google już dostępny!
89

Zaledwie kilka dni temu informowałem Was o planach wprowadzenia menedżera urządzeń Androida jeszcze w tym miesiącu. Dziś został już udostępniony, oczywiście nie omieszkałem go sprawdzić. Najpierw proszeni jesteśmy o zezwolenie na lokalizowanie naszego telefonu przez Google, które też informuje o...

Zaledwie kilka dni temu informowałem Was o planach wprowadzenia menedżera urządzeń Androida jeszcze w tym miesiącu. Dziś został już udostępniony, oczywiście nie omieszkałem go sprawdzić.

Najpierw proszeni jesteśmy o zezwolenie na lokalizowanie naszego telefonu przez Google, które też informuje o tylko przybliżonej lokalizacji urządzeń, mnie zlokalizował z dokładnością do 24 metrów - korzystam z internetu mobilnego.

Na początek działa tylko dzwonienie na zlokalizowany telefon, aby móc wymazać dane musimy zezwolić na to bezpośrednio w telefonie. Wystarczy kliknąć przycisk wysłania na niego zapytania o pozwolenie i po chwili ukaże się odpowiednia opcja w telefonie.

Dzięki temu już w samej przeglądarce, w przypadku gdy zgubimy telefon, będziemy mogli wymazać wszystkie dane, zmienić kod odblokowania ekranu jak i zablokować ekran.

Moim zdanie świetny ruch ze strony Google i niezwykle przydatny zarówno w prostym odnalezieniu telefonu, który po prostu zagubił się gdzieś w domu jak i w przypadku bardziej dotkliwych zdarzeń jakimi są kradzieże telefonów.

Aby móc skorzystać z tego menadżera, należy odwiedzić tę stronę i aktywować go na swoim urządzeniu z Androidem - https://www.google.com/android/devicemanager. Już dodałem do ulubionych:).

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Android