Google

Google Glass nie dla kierowców w Wielkiej Brytanii?

Paweł Książek
Google Glass nie dla kierowców w Wielkiej Brytanii?
8

Google Glass przydatnym narzędziem nawigacyjnym? Być może, ale nie we wszystkich częściach świata. W Wielkiej Brytanii kierowcy prawdopodobnie nie będą mogli używać tych okularów podczas jazdy, żeby skoncentrować się na drodze, a nie na tym, co dzieje się dookoła. Tak twierdzi rzecznik brytyjskiego...

Google Glass przydatnym narzędziem nawigacyjnym? Być może, ale nie we wszystkich częściach świata. W Wielkiej Brytanii kierowcy prawdopodobnie nie będą mogli używać tych okularów podczas jazdy, żeby skoncentrować się na drodze, a nie na tym, co dzieje się dookoła. Tak twierdzi rzecznik brytyjskiego Departamentu Transportu. Wcześniej podobne obawy miał przedstawiciel Zachodniej Wirginii.

- Jesteśmy świadomi zbliżającego się wprowadzenia na rynek Google Glass i rozmawiamy już z policją dla upewnienia, że ludzie nie będą używać tej technologii podczas jazdy - powiedział Stuff.tv brytyjski rzecznik.

Dodał, że ważne jest, by kierowcy cały czas skupiali się na drodze, a nie na tym, co dzieje się na około. Czy jednak używanie Google Glass rozpraszałoby kierowców? Podobnego zdania jest Gary G. Hovell, przedstawiciel izby delegatów Zachodniej Wirginii, który kilka miesięcy temu stwierdził, że używanie okularów podczas jazdy daje podobne prawdopodobieństwo spowodowania wypadku, co używanie telefonu.

Inną opinię ma Will Findlater z Stuff.tv, który miał okazję testować produkt Google'a. Jego zdaniem spoglądanie na urządzenia nawigacyjne, zamieszczone gdzieś z boku, jest bardziej rozpraszające niż korzystanie z okularów. Dodatkowo Google Glass można byłoby wykorzystać do nagrywania różnych zdarzeń na drodze.

Potencjał w tym urządzeniu widzi także Mercedes, który pracuje nad połączeniem wewnętrznego komputera w samochodach właśnie z okularami Google'a. Znany producent aut chciałby, by nawigacja kierowała nas w punkt docelowy nawet po wyjściu z pojazdu. W niektóre miejsca nie da się dojechać, a można dotrzeć pieszo. Google Glass miałoby ułatwić dotarcie do celu.

Im bliżej wprowadzenia urządzenia na rynek, tym więcej obaw o jego używanie. Ciekawe, jak rozwiążą je przedstawiciele rządów. Czy zakażą używania Google Glass, czy jednak bardziej przyjrzą się sprawie i wprowadzą jedynie ograniczenia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

mercedesgoogle glass