Android

Jeszcze w tym miesiącu aplikacja na Androida, dzięki której znajdziesz zagubiony telefon

GU
Grzegorz Ułan
35

Aż cisną się na usta słowa: wreszcie! Do tej pory, wyręczając niejako Google w tym zakresie, powstał już szereg aplikacji na Androida, które pozwalały na lokalizację naszych zagubionych telefonów. Jednak aplikacja mocno zintegrowana z naszym systemem, jaka zapewne będzie ta w wykonaniu deweloperó...

Aż cisną się na usta słowa: wreszcie! Do tej pory, wyręczając niejako Google w tym zakresie, powstał już szereg aplikacji na Androida, które pozwalały na lokalizację naszych zagubionych telefonów.

Jednak aplikacja mocno zintegrowana z naszym systemem, jaka zapewne będzie ta w wykonaniu deweloperów pracujących nad Androidem, pozwoli na pełniejszą obsługę tej funkcji. Na tę chwilę niewiele o niej wiadomo, jak czytamy na blogu Androida, będziemy mogli zlokalizować go na mapie, uruchomić dzwonek w przypadku, gdy zgubiliśmy go w domu lub wymazać dane, jeśli bezpowrotnie straciliśmy go, na przykład w sytuacji kradzieży.

Aplikacja będzie dostępna dla Androida 2.2, czyli na większości urządzeń z tym systemem, no i oczywiście będzie wymagała połączenia z kontem Google. Czekam z niecierpliwością!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AndroidBezpieczeństwo