Komputery i laptopy

Kopiowanie i przenoszenie plików do wybranych folderów w menu kontekstowym - to powinna być domyślna opcja w Windowsie

Grzegorz Ułan
Kopiowanie i przenoszenie plików do wybranych folderów w menu kontekstowym - to powinna być domyślna opcja w Windowsie
39

Wstyd się przyznać, ale mój pulpit wygląda tak jak powyżej tylko po formacie, po jakimś czasie nie można już go zaliczyć do najbardziej uporządkowanych miejsc w moich komputerach. Jest to po części "wina" tego jak z niego korzystam. Często testuje różnego rodzaju aplikacje czy pobieram grafiki, zrzu...

Wstyd się przyznać, ale mój pulpit wygląda tak jak powyżej tylko po formacie, po jakimś czasie nie można już go zaliczyć do najbardziej uporządkowanych miejsc w moich komputerach. Jest to po części "wina" tego jak z niego korzystam. Często testuje różnego rodzaju aplikacje czy pobieram grafiki, zrzuty ekranów również lądują na pulpicie.

Łatwiej mi to tu ogarniać, więc domyślnie włączyłem w przeglądarce zapisywanie na pulpicie, przez co też zapisują się tam i ważne rzeczy. W rezultacie po jakimś czasie pojawiał mi się tu niezły bałagan, którego znowu często nie miałem czasu później ogarniać. Do tego stopnia, że w przypadku formatu pakowałem wszystko, łącznie z pobranymi już niepotrzebnymi plikami do jednego folderu Pulpit. Mam już ich kilka na kluczach USB:).

Część z Was być może ma podobny problem z innych powodów, więc podzielę się z Wami swoim znaleziskiem, dzięki któremu można tego uniknąć. Chodzi o zwykłą modyfikację rejestru systemowego, która dodaje w menu kontekstowym dwie pozycje - Kopiuj do oraz Przenieś do wybranego folderu.

Dzięki temu wszystkie pobrane ważne rzeczy można szybko przenieść do wybranego folderu, a pozostałe jednym ruchem i klikiem usunąć z pulpitu. Rozwiązanie nie jest nowe, ale jeśli tak jak mi nie przyszło Wam to wcześniej do głowy, polecam skorzystać z tej opcji. Myślę, że przyda się to każdemu użytkownikowi Windowsa do sprawnego i szybkiego przenoszenia dowolnych plików.

Jeśli nie chcecie się bawić w tworzenie plików .reg modyfikujących rejestr systemowy, możecie je pobrać ze źródła wpisu. Dostępne są tam dwa pliki, zarówno dodające te nowe wpisy do menu, jak i je usuwające. Sprawdziłem je nie ma żadnych niespodzianek:). Sposób ten działa dla systemu Windows 7 i 8. Jest też sposób na to w WindowsXP (dzięki Dexter) - HowToGeek.com

Przenoszenie plików

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\{C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}]

Kopiowanie plików

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}]

via Lifehacker/źródło Windows 7 Forums.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Windowskopiowanie