39

Kopiowanie i przenoszenie plików do wybranych folderów w menu kontekstowym – to powinna być domyślna opcja w Windowsie

Wstyd się przyznać, ale mój pulpit wygląda tak jak powyżej tylko po formacie, po jakimś czasie nie można już go zaliczyć do najbardziej uporządkowanych miejsc w moich komputerach. Jest to po części „wina” tego jak z niego korzystam. Często testuje różnego rodzaju aplikacje czy pobieram grafiki, zrzuty ekranów również lądują na pulpicie. Łatwiej mi to […]

Wstyd się przyznać, ale mój pulpit wygląda tak jak powyżej tylko po formacie, po jakimś czasie nie można już go zaliczyć do najbardziej uporządkowanych miejsc w moich komputerach. Jest to po części „wina” tego jak z niego korzystam. Często testuje różnego rodzaju aplikacje czy pobieram grafiki, zrzuty ekranów również lądują na pulpicie.

Łatwiej mi to tu ogarniać, więc domyślnie włączyłem w przeglądarce zapisywanie na pulpicie, przez co też zapisują się tam i ważne rzeczy. W rezultacie po jakimś czasie pojawiał mi się tu niezły bałagan, którego znowu często nie miałem czasu później ogarniać. Do tego stopnia, że w przypadku formatu pakowałem wszystko, łącznie z pobranymi już niepotrzebnymi plikami do jednego folderu Pulpit. Mam już ich kilka na kluczach USB:).

Część z Was być może ma podobny problem z innych powodów, więc podzielę się z Wami swoim znaleziskiem, dzięki któremu można tego uniknąć. Chodzi o zwykłą modyfikację rejestru systemowego, która dodaje w menu kontekstowym dwie pozycje – Kopiuj do oraz Przenieś do wybranego folderu.

Schowek

Dzięki temu wszystkie pobrane ważne rzeczy można szybko przenieść do wybranego folderu, a pozostałe jednym ruchem i klikiem usunąć z pulpitu. Rozwiązanie nie jest nowe, ale jeśli tak jak mi nie przyszło Wam to wcześniej do głowy, polecam skorzystać z tej opcji. Myślę, że przyda się to każdemu użytkownikowi Windowsa do sprawnego i szybkiego przenoszenia dowolnych plików.

Jeśli nie chcecie się bawić w tworzenie plików .reg modyfikujących rejestr systemowy, możecie je pobrać ze źródła wpisu. Dostępne są tam dwa pliki, zarówno dodające te nowe wpisy do menu, jak i je usuwające. Sprawdziłem je nie ma żadnych niespodzianek:). Sposób ten działa dla systemu Windows 7 i 8. Jest też sposób na to w WindowsXP (dzięki Dexter) – HowToGeek.com

Przenoszenie plików

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\{C2FBB631-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}]

Kopiowanie plików

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_CLASSES_ROOT\AllFilesystemObjects\shellex\ContextMenuHandlers\{C2FBB630-2971-11D1-A18C-00C04FD75D13}]

via Lifehacker/źródło Windows 7 Forums.