Google

Konkretny efekt współpracy gigantów. Wygodne narzędzie od Facebooka i Google

Konrad Kozłowski
Konkretny efekt współpracy gigantów. Wygodne narzędzie od Facebooka i Google
4

Od około dwóch lat istnieje swego rodzaju sojusz pomiędzy największymi firmami rynku technologicznego. Jego efekty nie są wyraźnie widoczne, ale od czasu do czasu powstanie naprawdę świetne narzędzie. Jak to pozwalające na transfer zdjęć pomiędzy Facebookiem a Google.

Data Transfer Project łączy największych rynku IT

Warto zacząć od informacji o Data Transfer Project, który istnieje od 2018 roku i uczestniczą w nim Apple, Facebook, Google, Microsoft i Twitter. Serwisy współpracują ze sobą, by zaoferować swoim użytkownikom proste narzędzia pozwalające na transfer danych pomiędzy usługami. Facebook jest jednym z najpopularniejszych miejsc, a dla niektórych osób jedynym miejscem, gdzie dzielą się zdjęciami ze znajomymi i nie tylko.

Polecamy: Oto najlepsze darmowe programy do obróbki zdjęć

Nic więc dziwnego, że to właśnie z tego serwisu zdjęcia można będzie teraz szybko i przyjemnie przetransferować do usługi Zdjęcia Google. W mojej ocenie jest to najlepsza usługa do archiwizowania zdjęć wykonywanych nie tylko smartfonem, ale o tym pisałem innym razem. Teraz skupmy się na nowym narzędziu, które zostało wbudowane w Facebooka. Wcześniej udostępnione było tylko dla wybranych użytkowników zamieszkujących Stany Zjednoczone,Tran Kanadę i pewne rejony Afryki oraz Azji Pacyficznej. Od dzisiaj jest ono dostępne dla wszystkich użytkowników Facebooka.

Jak przenieść zdjęcia z Facebooka do Zdjęć Google

By z niego skorzystać, należy przejść na główną stronę serwisu społecznościowego i wybrać strzałkę w prawym górnym rogu ekranu. Z menu kontekstowego wybieramy ustawienia i prywatność, a następnie ustawienia. Po lewej stronie w menu klikamy na Twoje informacje na Facebooku. Znajdujemy sekcję Prześlij kopie swoich zdjęć i filmów, a następnie postępujemy zgodnie ze wskazówkami na ekranie - wymagane będzie ponowne zalogowanie się do Facebooka z użyciem hasła, a także podanie danych do logowania w innej usłudze docelowej, czyli Zdjęcia Google. Transfer multimediów może trochę potrwać, dlatego o zakończeniu procesu dowiemy się z wiadomości e-mail wysłanej na zarejestrowany na Facebooku adres.

Czytaj też: Zdjęcia Google - poradnik użytkownika od A do Z - Antyweb

O ile istnienie takiej funkcji jest świetną szansą na szybkie przerzucenie naszych zdjęć z jednej usługi do drugiej (a niektórzy posiadają na Facebooku całe albumy zdjęć z wyjazdów i innych specjalnych okazji). Zdecydowanie brakuje mi tutaj dodatkowych opcji, dzięki którym moglibyśmy wygodniej wskazywać zdjęcia, które powinny powędrować do innej usługi. Cieszy natomiast sam fakt inicjatywy i (jakichkolwiek) namacalnych rezultatów współpracy Facebooka z Google, bo manualne pobieranie i dodawanie zdjęć z usługi na usługę lub korzystanie z pośredników od firm trzecich to mało komfortowe i/lub bezpieczne rozwiązania.

Liczę na jeszcze większą integrację usług w chmurze

Przyznam, że gdyby podobne narzędzie pojawiło się dla OneDrive'a i Dysku Google, to z pewnością pomogłoby to wielu osobom zmienić usługę dysku w chmurze na tę, której faktycznie chcą używać. Sam jestem klientem obydwu rozwiązań, bo każde ma swoje plusy i minusy. Staram się je maksymalnie wykorzystać, ale nie pogardziłbym szybkim sposobem na skopiowanie wybranych danych z jednej chmury do chmury. Szczególnie, gdy w grę wchodzą większe pliki i katalogi...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu