Poradniki

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik

Jak usunąć wiadomości z Messengera? Krótki poradnik
0

Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów tekstowych. Przez fakt, że komunikator należy do Facebooka, korzysta z niego znaczna większość osób. Warto więc wiedzieć o platformie wszystko i poszerzać swoją wiedzę o najważniejsze aspekty.

Jedną z najważniejszych rzeczy jest kwestia usuwania wiadomości. Każdy z nas znalazł się w sytuacji, w której wysłał wiadomość do niepoprawnej osoby lub zamieścił w niej coś, co chciał później anulować. Jeśli nie wiecie jak usunąć wiadomość w Messengerze, ten poradnik jest właśnie dla Was.

Jak usunąć wszystkie wiadomości z Messengera na komputerze?

Są sytuację, w których zamiast usunąć pojedynczej wiadomości, chcemy usunąć cały czat ze wszystkimi wiadomościami. Decyzja o takiej operacji może zostać podjęta z wielu względów, niemniej jednak wielu osobom taka operacja sprawia trochę problemów. Uspokajamy, że jest to dużo prostsze, niż może się wydawać.

Najpierw skupmy się na tym, jak wykonać taką operację na komputerze. Po pierwsze, musimy odwiedzić witrynę Facebook.com i zalogować się na swój profil na portalu należącego do firmy Meta.

Kiedy znajdziemy się już na Facebooku, należy otworzyć okno wiadomości z osobą, z którą chcemy usunąć cały czat. Można zrobić to na dwa sposoby - albo wybrać osobę z listy po prawej stronie, albo kliknąć na ikonę prezentującą logo Messengera w prawy górnym rogu, znaleźć lub wyszukać daną osobę i otworzyć z nią okno czatu.

Kiedy tę operację mamy już za sobą, należy kliknąć na symbol strzałki skierowanej w dół, która znajduje się między imieniem i nazwiskiem (lub ustawionym ręcznie pseudonimem) a ikonami odpowiedzialnymi za połączenie audio, wideo, zminimalizowanie oraz zamknięcie czatu.

Kiedy klikniemy daną ikonę, z lewej strony pojawi się cała lista dostępnych czynności. Musimy wybrać tą, znajdującą się prawie na samym końcu, o nazwie “Usuń czat” z ikoną kosza na śmieci.

Sprawdź też: Jak wylogować się z Messengera

Facebook poprosi o potwierdzenie tej operacji - kiedy zdecydujemy się na taki krok, nie będziemy już mogli cofnąć naszej decyzji. Jest to więc operacja, która musi być przez nas w pełni przemyślana. Jeśli na pewno chcemy usunąć czat, należy potwierdzić, klikając ponownie “Usuń czat”. Po potwierdzeniu, wszystko będzie gotowe.

Jak usunąć wiadomości z aplikacji Messenger na urządzeniach mobilnych?

Teraz skupmy się na tym, jak ta operacja wygląda na urządzeniach przenośnych. Na telefonach całość jest - trzeba przyznać - zdecydowanie szybsza.

Najpierw należy udać się do aplikacji Messenger i oczywiście zalogować na swoje konto. Kiedy już to zrobimy, będziemy widzieli na ekranie listę osób, z którymi czatowaliśmy.

Kiedy znajdziemy osobę, z którą chcemy usunąć czat, należy przytrzymać palcem daną konwersację. Kiedy to zrobimy, wyświetli się mały podgląd ostatnich wiadomości oraz szereg opcji na dole. Ostatnią z nich, podświetloną na czerwono, jest opcja “Usuń”.

Kiedy to klikniemy, Messenger poprosi nas o potwierdzenie wykonania danej operacji. Podobnie jak w przypadku robieniu tego na komputerze - jest to operacja nieodwracalna, zatem usunięcia czatu nie będzie można cofnąć.

Sprawdź też: Jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze

Jak usunąć pojedyncze wiadomości z Messengera?

Teraz skupmy się na tym, jak usunąć pojedyncze wiadomości w Messengerze. Jest to bardzo prosta czynność, którą można zrobić dosłownie w kilka sekund.

Najpierw musimy otworzyć czat, w którym znajduje się wiadomość, którą chcemy usunąć. Kiedy znajdziemy daną wiadomość, należy przytrzymać na niej palec. Wtedy pojawi się mały masek na dole, nad klawiaturą, z trzema opcjami - wtedy wybieramy “Więcej…” i “Cofnij wysyłanie”.

Polecamy: Jak zrobić ankietę na Messengerze

Facebook wtedy zapyta się nas, czy chcemy usunąć wiadomość u siebie (Cofnij wysyłanie u siebie) czy u odbiorcy (Cofnij wysyłanie w odniesieniu do wszystkich). Zależnie od tego, co chcemy zrobić, trzeba wybrać odpowiednią opcję.

Jeśli chcemy usunąć wiadomość na komputerze, należy najechać myszką na wybraną wiadomość i kliknąć ikonę trzech kropek, która pojawia się obok dymka z tekstem i wybrać opcję “Usuń”.

Jak usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy?

Jeśli chcemy usunąć wiadomości z Messengera u odbiorcy, musimy zrobić dokładnie to samo co w poprzednim podpunkcie, lecz wybrać opcję “Cofnij wysyłanie w odniesieniu do wszystkich”. Wtedy wysłana przez nas wiadomość nie będzie widoczna ani u nas, ani u odbiorcy.

Sprawdź też: Jak usunąć stronę na Facebooku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu