Poradniki

Jak zrobić ankietę na Messengerze krok po kroku?

Błażej Wojciechowski
Jak zrobić ankietę na Messengerze krok po kroku?
2

Komunikatory są w obecnych czasach podstawą komunikacji wśród ludzi. Mimo coraz większej popularności takich aplikacji jak WhatsApp, Telegram czy Signal, to nadal Messenger jest tą najpopularniejszą.

Komunikator należący do Mety otwiera przed nami całe mnóstwo możliwości - od pisania wiadomości tekstowych, przez nagrywanie wiadomości głosowych, wysyłanie emoji, naklejek czy GIF-ów, nawet po wykonywanie połączeń głosowych. Co jednak istotne w wielu przypadkach, na Messengerze jesteśmy w stanie tworzyć czaty grupowe, w których możemy adresować wiadomości do wielu osób jednocześnie. Meta przygotowała też sporo funkcji właśnie dla okien czatu z wieloma członkami.

Jak zrobić i do czego może się przydać ankieta na Messengerze?

Ankieta na Messengerze przydaje się w głosowaniach grupowych - zarówno prywatnych, jak i służbowych. Jeśli stworzyliście grupę dotycącą jakiegoś projektu do szkoły, na studia czy do pracy, możecie zdecydować o pewnych rzeczach większością głosów, właśnie dzięki takiej ankiecie.

Może ona równie dobrze posłużyć w celach prywatnych - na przykład do ustalenia, na jaki film wybieracie się do kina, do jakiej restauracji wybieracie się w weekend czy jakie jedzenie kto ma przygotować na domówkę - to opcja która pozwala na rozwiązanie dosłownie każdego problemu, od poważnej sprawy, po zwykłą błahostkę.

Najpierw trzeba stworzyć grupę. Jest to naprawdę banalna czynność. Kiedy wejdziemy w aplikację Messengera, należy kliknąć na ikonę znajdującą się w prawym górnym rogu - kiedy to zrobimy, będziemy mogli napisać wiadomość do znajomych lub właśnie stworzyć nową rozmowę grupową. Na samej górze widnieje opcja “Utwórz nową grupę” - i właśnie tutaj musimy kliknąć. Następnie wybieramy wszystkich znajomych, których chcemy dodać do takiej grupy, wybrać nazwę rozmowy oraz jej zdjęcie. Po tym wszystko jest już gotowe i możemy cieszyć się grupową konwersacją.

Jak zrobić ankietę w rozmowie grupowej na Messengerze na iPhone?

Niestety, jakiś czas temu Meta wyłączyła opcję tworzenia ankiet w aplikacji Messengera. Funkcja ta już kiedyś zniknęła na jakiś czas, po czym została przywrócona - jak się jednak okazuje, z niewyjaśnionych przyczyn, te znów są nieaktywne. Niestety, nie da się stworzyć takiej ankiety na iPhone’ach - alternatywnym rozwiązaniem na głosowania jest używanie reakcji emoji na wiadomości, na przykład przy pomocy łapek w górę i łapek w dół.

Czytaj też: Jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze

Jak zrobić ankietę w rozmowie grupowej na Messengerze na telefonie z systemem Android?

Podobnie jak na iPhone’ach, na smartfonach z Androidem również nie jest możliwe stworzenie ankiety w rozmowach grupowych. Jeśli Meta zdecyduje się na przywrócenie tej funkcji - co byłoby jak najbardziej oczekiwane - z pewnością Was o tym poinformujemy.

Źródło: Unsplash @alexbemore

Jak zrobić i edytować ankietę stworzoną na w rozmowie grupowej na Messengerze?

Kiedy ankiety jeszcze były dostępne, edytować je mogła tylko osoba, która je stworzyła - każdy członek grupy nie był w stanie zmienić pytania czy opcji odpowiedzi dostępnych w ankiecie. Tylko twórca mógł ją edytować.

Czy ankiety wrócą na Messengera? Ciężko w tej chwili określić - nic nie zwiastowało, że miały zniknąć, a jednak. Jest to o tyle dziwne, że WhatsApp, który również należy do Mety, niedawno został o tę funkcję wzbogacony. Miejmy jednak nadzieję, że ankiety wrócą na komunikator połączony z Facebookiem, bowiem jest to bardzo przydatna funkcja.

Sprawdź też: Jak utworzyć grupę na Messengerze

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu