Felietony

Jak usunąć stronę fanpage na Facebooku? Najważniejsze informacje

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć stronę fanpage na Facebooku? Najważniejsze informacje
0

Z różnych powodów decydujemy się na usunięcie strony na Facebooku. Jeśli nie chcecie już prowadzić fanpage’a, lub z różnych przyczyn jesteście zmuszeni do jego porzucenia, lecz nie wiecie jak usunąć stronę na Facebooku - przychodzimy z pomocą.

Chociaż usunięcie fanpage’a nie wcale takie trudne, to wielu ludziom sprawia trochę problemów. Mamy jednak nadzieję, że ten poradnik rozwieje wszystkie Wasze wątpliwości i po przeczytaniu tego tekstu wszystko będzie dla Was wiadome.

Jak usunąć stronę na Facebooku na urządzeniach mobilnych?

Najpierw należy zaznaczyć, że aby usunąć stronę na Facebooku, musicie mieć uprawnienia administratora. Jeśli nie jesteście adminami, usunięcie fanpage’a nie będzie możliwe.

Aby usunąć stronę, należy kliknąć w ikonę trzech pasków po prawej stronie na dole oznakowaną jako “Menu”. Na górze należy wybrać stronę, którą chcemy usunąć. Kiedy znajdujemy się już na stronie, należy wybrać ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

Teraz zobaczymy pełne Ustawienia. W tym momencie musimy udać się do Ustawień ogólnych, które są na samej górze listy, podpisane jako “Ogólne”.

Kiedy wejdziemy w to okno, pojawi się mnóstwo możliwości, dotyczących między innymi przypięcia strony, zezwalania na udostępnianie postów i relacji w relacjach czy informacje dotyczące Messengera. Nas jednak interesuje okno “Usuń stronę”.

Kiedy wybierzemy tę opcję, Facebook poinformuje nas, że strona będzie nadal widoczna dla administratorów, a w ciągu 14 dni od podjęcia takiej decyzji możemy przywrócić fanpage do życia. Aby usunąć stronę, należy wybrać “Usuń stronę”.

Jak usunąć powiązane strony na Facebooku?

Nie jesteśmy w stanie usunąć powiązanej strony na Facebooku. Jeśli jesteśmy moderatorami strony, lecz nie adminami - nie mamy możliwości usunięcia fanpage’a. Warto również zaznaczyć, że nie można usunąć strony, która jest powiązana z innymi zasobami w Menedżerze firmy.

Stronę możemy usunąć jedynie wtedy, kiedy jesteśmy właścicielami strony. Ma to jak najbardziej sens, bo w innym wypadku wielokrotnie jakiś złośliwy moderator mógłby usunąć naszą stronę.

Sprawdź też: Jak wyłączyć aktywność na FB

Jak usunąć stronę firmową na Facebooku?

Jeśli jesteśmy administratorem strony firmowej, należy podążać krokami przedstawionymi w pierwszym podpunkcie. W innym wypadku, ponownie, nie będzie to zwyczajnie możliwe.

Jeśli operację chcecie wykonać na komputerze, nic bardziej prostszego. Należy wejść na wybraną stronę i po lewej stronie znajdziemy “Zarządzanie stroną”, gdzie musimy przejść do Ustawień.

Wtedy należy zjechać na sam dół, gdzie znajduje się opcja “Usuń stronę”. Dalsze zasady są takie same, jak w przypadku wersji na telefonie, więc nie powinno sprawić żadnego problemu.

Kluczowy jednak jest aspekt bycia administratorem strony. W innym wypadku zwyczajnie nie mamy uprawnień do podjęcia tak ważnego i kluczowego kroku, jakim jest usunięcie strony. Ma to oczywiście jak największy sens - chociaż możemy przywrócić stronę w ciągu 14 dni po jej usunięciu, to nie zawsze bylibyśmy w stanie zauważyć, że któraś z osób zarządzających stroną (szczególnie firmową) podjęła sama taką decyzję.

Sprawdź też: Jak usunąć znajomego z FB

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu