Poradniki

Jak wylogować się z Messengera na telefonie i komputerze?

Błażej Wojciechowski
Jak wylogować się z Messengera na telefonie i komputerze?
0

Lubimy pozostawać w kontakcie z innymi, ale nie zawsze chcemy być zalogowani w Messengerze. Podpowiadamy, jak wylogować się z aplikacji Messenger na Androidzie, iOS i komputerze.

Messenger to jeden z popularniejszych, jeśli nie najpopularniejszy komunikator w naszym kraju. Z kilku powodów możemy jednak zechcieć wylogować się z naszego konta na telefonie czy innym urządzeniu. Wylogowanie zapewni brak dostępu do naszego konta innym osobom, więc czasami warto to zrobić. Zalecane też jest, by wylogować się z Messengera na nieswoim urządzeniu, jeśli musieliśmy z niego skorzystać.

Jak wylogować się z Messengera na telefonie z Androidem?

Aplikacja Messenger nie posiada klasycznego przycisku "Wyloguj" w żadnym miejscu, dlatego by wylogować się z konta należy skorzystać z innych metod. W przypadku smartfona z Androidem możemy wyczyścić dane aplikacji Messengera z poziomu ustawień systemowych. By to zrobić, należy udać się do Ustawień, wybrać Aplikacje i na liście znaleźć Messenger. Dotykamy nazwy aplikacji, przechodzimy do kolejnego ekranu, gdzie wybieramy Pamięć wewnętrzna i podręczna. Na podstronie klikamy "Wyczyść pamięć". Po przejściu do aplikacji Messenger powinniśmy być wylogowani.

Alternatywnym rozwiązaniem jest skorzystanie z opcji zdalnego wylogowania się z konta z poszczególnych urządzeń. W sekcji Ustawienia i prywatność głównej aplikacji Facebooka wybieramy Bezpieczeństwo i logowanie - tam znajdziemy pełną listę urządzeń, gdzie jesteśmy zalogowani. Wskazujemy odpowiednie urządzenie i klikamy "wyloguj". Dana sesja zostanie zamknięta.

Polecamy też: Jak zrobić ankietę na Messengerze

Istnieje też inny sposób na wylogowanie - najprostszy i dla wielu osób najszybszy. Wystarczy usunąć aplikację z pamięci urządzenia i pobrać ją ponownie.

Czytaj też: Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze

Jak wylogować się z Messengera na telefonie z iOS?

skorzystanie z opcji zdalnego wylogowania się z konta z poszczególnych urządzeń. W sekcji Ustawienia i prywatność głównej aplikacji Facebooka wybieramy Bezpieczeństwo i logowanie - tam znajdziemy pełną listę urządzeń, gdzie jesteśmy zalogowani. Wskazujemy odpowiednie urządzenie i klikamy "wyloguj". Dana sesja zostanie zamknięta.

Istnieje też inny sposób na wylogowanie - najprostszy i dla wielu osób najszybszy. Wystarczy usunąć aplikację z pamięci urządzenia i pobrać ją ponownie.

Jak wylogować się z Messengera na komputerze PC?

Skorzystanie z Messengera na komputerze PC możliwe jest na dwa sposoby: w dedykowanej aplikacji albo przez stronę. W przypadku aplikacji klikamy na logo Messengera w lewym górnym rogu, przechodzimy na zakładkę Plik i na końcu rozwiniętej listy widnieje pozycja Wyloguj się. Klikamy w nią, by wylogować się z Messengera na PC.

W przypadku strony www klikamy na wielokropek znajdujący się niedaleko naszego avatara oraz napisu Czaty. Na rozwiniętej liście klikamy na znajdującą się na końcu pozycję Wyloguj.

Czytaj też: Jak zmienić zdjęcie profilowe na Messengerze

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu