Poradniki

Jak usunąć kogoś z Messengera? Skuteczne rozwiązania

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć kogoś z Messengera? Skuteczne rozwiązania
5

Chociaż takie komunikatory jak WhatsApp, Telegram czy Signal są coraz popularniejsze, to nadal najczęściej i najchętniej używanym jest Messenger, który jest połączony z Facebookiem. Chociaż wszyscy korzystamy z tego komunikatora już wiele lat, zdarza się, że nie wiemy jak zrobić daną rzecz.

Są sytuację, w których z danego powodu nie chcemy wchodzić więcej z inną osobą w interakcje. Wtedy najchętniej byśmy usunęli taką osobę z Messengera, jednak często sprawia to większe problemy, niż można przypuszczać. W tym poradniku rozwiejemy jednak wszystkie wątpliwości na ten temat.

Jak trwale usunąć kogoś z Messengera?

Jeśli chcemy usunąć kogoś z Messengera, powinniśmy zacząć od usunięcia jej z grona znajomych na Facebooku. Aby to zrobić, należy się wybrać na profil wybranej osoby na Facebooku, kliknąć na górne okienko “Znajomi” i wybrać “Usuń z grona znajomych”.

Po tej operacji wybrana osoba nie będzie nam się już wyświetlać w Messengerze, a jej wiadomości będą trafiały do ukrytego folderu, dla tak zwanego spamu.

Polecamy: Jak zobaczyć usunięte wiadomości na Messengerze

Jak usunąć kogoś, kto nie jest na liście znajomych z Messengera?

Są jednak sytuacje, w których nie mamy włączonego folderu spamu i dostajemy wiadomości od osób, których nie mamy na liście znajomych. Co należy wtedy zrobić, aby pozbyć się takiej osoby z komunikatora?

Sprawa jest bardzo prosta. Należy wejść w okno wiadomości z taką osobą i kliknąć jej imię i nazwisko znajdujące się na samej górze ekranu. Następnie należy zjechać w dół, aż do zakładki “Prywatność i pomoc”. W tym miejscu mamy dwie możliwości - “Ignoruj wiadomości” oraz “Zablokuj”.

Polecamy: jak wylogować się z messengera

Pierwsza z opcji, czyli “Ignoruj wiadomości”, jest delikatniejszą możliwością. Kiedy zdecydujemy się na takie rozwiązanie, nie otrzymamy żadnego powiadomienia o wiadomościach od danej osoby. Zostanie ona od razu przeniesiona do Spamu w folderze Inne, więc będziemy sami musieli chcieć odczytać od niej wiadomość, żeby to zrobić. Nie jest to jednak całkowite usunięcie kogoś z Messengera.

Całkowite pozbycie się kogoś z komunikatora uzyskamy przy pomocy drugiej opcji, czyli “Zablokuj”. Kiedy wybierzemy tę opcję, zobaczymy ekran z opcjami “Zablokuj wiadomości i połączenia” oraz “Zablokuj na Facebooku”. W takim wypadku najlepiej wybrać obydwie opcje, aby dana osoba nie mogła do nas dotrzeć nawet przez Facebooka.

Jak usunąć kogoś z Messengera nie korzystając z Facebooka?

Aby usunąć kogoś z Messengera, nie korzystając z Facebooka, należy wybrać opcję “Zablokuj wiadomości i połączenia” w “Zablokuj” w Ustawieniach czatu. Dzięki temu wybrana osoba nie będzie mogła w żaden sposób się z nami skontaktować - jej wiadomości i połączenia zwyczajnie nie będą do nas docierać, a profil danej osoby na stałe zniknie z naszego Messengera. Jest to więc bardzo szybkie i proste rozwiązanie.

Sprawdź też: Jak usunąć stronę na Facebooku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

poradniki