Poradniki

Jak założyć konto Google w kilku krokach?

Grzegorz Ułan
Jak założyć konto Google w kilku krokach?
0

Konto Google, to chyba najbardziej popularna usługa zakładana przez internautów na całym świecie. Jednak różne osoby, w różny sposób z niego korzystają, z uwagi na różne potrzeby związane z usługami Google.

Niektórzy internauci decydują się na założenie konta na Google tylko w przeglądarce Google Chrome na komputerze, by móc korzystać z synchronizacji zakładek pomiędzy swoimi urządzeniami czy z Gmaila, Dysku Google, Notatek lub pakietu biurowego Google.

Jeśli ktoś posiada telefon z Androidem, wręcz musi założyć konto w serwisie Google, by móc w pełnym zakresie wykorzystywać wszystkie funkcjonalności systemu, który należy do Google.

Z kolei użytkownikom smartfonów z iOS na pokładzie konto Google będzie potrzebne, by skorzystać na iPhone z poczty na Gmailu, Kalendarza czy Google Dokumenty.

Jak założyć konto Google na komputerze?

Jak założyć nowe konto Google? Jeśli zakładamy konto Google w przeglądarce na komputerze, najprościej skorzystać w tym celu z funkcji zakładania profilu Google w Google Chrome, bezpośrednio po zainstalowaniu lub później z poziomu menu w prawym górnym rogu przeglądarki po kliknięciu w pusty awatar.

Pojawi się nam wówczas panel z opcją dodania istniejącego już konta Google, a poniżej skrót na zakładanie konta Google, jeżeli nie posiadamy jeszcze takowego - Utwórz konto.

W dalszym kroku podajemy nasze dane, między innymi nazwisko i klikamy wolny adres Gmail, którym później będziemy aktywowali logowanie się do wszystkich usług Google, no i hasło do naszego nowego konta.

Niestety, zakladanie konta Google na komputerze ma istotną dla niektórych wadę, a mianowicie wymaga podania numeru telefonu, nie można pominąć tego kroku przy zakładaniu konta Google. Na szczęście możliwe to jest przez utworzenie konta na smartfonie w systemie Android, o czym za chwilę.

Kolejny krok to podanie zapasowego konta e-mail, które może być przydatne przy odzyskiwaniu dostępu do utraconego konta oraz naszej daty urodzenia i płci. Na koniec pozostanie wybranie opcji personalizacji wyświetlanych kampanii reklam, które można zmienić później w ustawieniach konta, zatwierdzenie warunków korzystania i włączenie synchronizacji zakładek, haseł i historii przeglądania.

Jak założyć konto Google na telefonie z systemem Android?

Jak utworzyć konto Google na telefonie? W przypadku smartfonów z Androidem, konto Google założymy od razu po włączeniu nowego urządzenia i połączeniu się z siecią. Jeśli zakładamy nowe konto Google możemy to zrobić z poziomu ustawień telefonu: Konta - dodaj nowe konto i wybieramy Google.

Dalej ścieżka do założenia konta jest identyczna jak na komputerze, z tą różnicą, że krok z dodaniem numeru telefonu możemy pominąć. Więc ten sposób możemy polecić na założenie konta Google bez konieczności zostawiania swojego numeru. Oczywiście później przy losowym logowaniu się do usług kontem Google, będziemy opcjonalnie namawiani do tego co jakiś czas, co może być uciążliwe.

Jak założyć konto Google na telefonie z systemem iOS?

Na smartfonach iPhone, jeśli odpowiada nam przeglądarka Safari, a chcemy tylko skorzystać z niektórych usług Google nie musimy instalować Google Chrome. Konto Google założymy z poziomu ustawień smartfona w zakładkach - Mail, Kontakty, Kalendarz, Notatki lub Przypomnienia.

Wystarczy w jednej z tych ścieżek kliknąć w: Konta - Dodaj konto - Google, a w dalszych krokach wykonać wszystkie polecenia jak w powyżej opisanych przypadkach. Tak dodane konto wystarczy do korzystania później z takich usług jak Gmail czy Google Kalendarz, które podepną się pod systemową pocztę e-mail i kalendarz.

Stock Image from Depositphotos.

Czytaj też: Jak założyć maila

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu