Poradniki

Jak usunąć konto Gmail? Krótki poradnik

Błażej Wojciechowski
Jak usunąć konto Gmail? Krótki poradnik
0

Podpowiadamy jak usunąć konto Gmail bez usuwania konta Google. Zrobisz to na komputerze, na urządzeniu mobilnym lub wyszukiwarce.

Korzystając z usług Google, z pewnością zauważyłeś, że oprócz konta Gmail otrzymujesz dostęp do rozbudowanych narzędzi amerykańskiej firmy pozwalających na dużo więcej, niż zarządzanie pocztą elektroniczną. Zdarzają się jednak sytuacje, w których rezygnujemy z usług największego dostawcy poczty elektronicznej na świecie szukając alternatywnych, mniej popularnych rozwiązań. Masz własny hosting ze skrzynką e-mail i już nie potrzebujesz sprawdzania poczty na Gmailu? A może korzystasz z płatnych kont w ramach subskrypcji oferowanej przez konkurencję?

Często pojawiają się pytania czy usuwając Gmaila tracimy także dostęp do pozostałych usług. Odpowiedź jest prosta: Nie. Jeśli nie chcesz już używać Gmaila, możesz usunąć tę usługę ze swojego konta Google. Nie spowoduje to usunięcia samego konta Google. Warto jednak pamiętać, że stracisz zapisane e-maile, subskrypcje newsletterów, itp. Utracisz też ustawienia poczty, a aplikacje nie będą miały możliwości połączenia się z tą skrzynką. Podpowiadamy jak skasować konto na Gmail w wyszukiwarce, na komputerze oraz na urządzeniach mobilnych.

Polecamy: Jak założyć konto Google

Jak usunąć konto Gmail z wyszukiwarki?

Jak usunąć Gmail w najprostszy sposób? Strona główna Google do doskonałe miejsce do zarządzania kontem oraz wszystkimi usługami amerykańskiej firmy. I choć główne okno stanowi wyszukiwarkę, w której można wpisać frazę Gmail jak usunąć konto, nic nie stoi na przeszkodzie by to właśnie z tego miejsca zająć się procedurą pozwalającą na usunięcie konta Gmail. Jeśli nie logowałeś się wcześniej do Google z poziomu wyszukiwarki - zrób to teraz. Kliknij niebieski przycisk zaloguj się w prawym górnym rogu ekranu komputera lub urządzenia mobilnego. Podaj login, hasło, przejdź weryfikację dwuetapową, którą warto włączyć na koncie i gotowe. Po zalogowaniu przejdź do sekcji Zarządzaj kontem Google i poszukaj zakładki Dane i prywatność. Usuwanie konta Gmail w ten sposób będzie wymagało podania alternatywnego adresu, który będzie służył do logowania się do usług Google, w tym np. dysku w chmurze. Wybierz ten adres, którym logujesz się najczęściej. Oczekuj na nim wiadomości weryfikacyjnej. Gmail nie zostanie usunięty, dopóki nie potwierdzisz nowego adresu e-mail.

Sprawdź też: Jak sprawdzić pocztę Gmail

Jak usunąć konto Gmail na telefonie?

A jak usunąć konto z Gmaila w telefonie z Androidem i iOS? Tu nie będziesz musiał szukać skomplikowanych rozwiązań. Na telefonie lub tablecie z Androidem otwórz Ustawienia przejdź do Google a potem Zarządzaj kontem Google. W sekcji Dane i prywatność znajdziesz zakładkę Dane z aplikacji i usług, których używasz. W niej znajdziesz informacje jak usunąć konto na Gmail - działa to dokładnie tak samo, jak w przypadku wyszukiwarki.

Jak założyć maila

A jak usunąć pocztę Gmail na iPhonie i iPadzie? Tu możesz skorzystać z aplikacji Gmail, Google lub wybranej przeglądarki z otworzoną stroną Google. W prawym górnym rogu kliknij swoje zdjęcie profilowe lub inicjał. W sekcji Zarządzaj kontem Google odszukaj Aplikacje i usługi następnie wybierz Gmail. Otworzy się nowe okno w którym możesz pobrać swoje dane lub usunąć usługę.

Polecamy też: Jak usunąć konto na Spotify

Jak usunąć konto Gmail na komputerze?

Nie ważne czy korzystasz z Chrome, Firefox, Safari, Edge, czy innej przeglądarki na Windows czy macOS. Odpowiedź na pytanie jak skasować konto Gmail jest równie prosta, co w pozostałych przypadkach. Do usunięcia Gmail na komputerze należy powtórzyć czynności, które wykonać możesz w wyszukiwarce. Wystarczy zalogowanie do konta Google w wybranej przeglądarce i przejście do sekcji Dane i prywatność > Dane z aplikacji i usług, którch używasz > Pobierz lub usuń swoje dane. Wskazując na Gmail musisz potwierdzić chęć usunięcia konta. Usuwanie konta Gmail w ten sposób będzie wymagało podania alternetywnego adresu, który będzie służył do logowania się do usług Google, w tym np. dysku. Wybierz ten adres, którym logujesz się najczęściej. Oczekuj na nim wiadomości weryfikacyjnej. Gmail nie zostanie usunięty, dopóki nie potwierdzisz nowego adresu e-mail.

Jeśli zmienisz zdanie, możesz spróbować odzyskać swój adres Gmail. Jeśli Gmail został usunięty z konta jakiś czas temu, odzyskanie e-maili może być niemożliwe.

Sprawdź też: Gmail - załóż konto

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu