Poradniki

Jak odzyskać hasło na Facebooku - skuteczne metody

Grzegorz Ułan
Jak odzyskać hasło na Facebooku - skuteczne metody
3

Konto na Facebooku to często dla wielu z nas jeden z podstawowych form kontaktu ze znajomymi czy rodziną. W sytuacji kiedy z różnych powodów tracimy do niego dostęp, a więc zwykle zapominamy do niego hasło, ważne jest by wiedzieć jak odzyskać hasło z Facebook.

Jak odzyskać hasło do FB — przypomnienia mailem

Jak odzyskać hasło do FB bez maila i telefonu? Niestety, ale nie jest to możliwe, to podstawowe dane, które są niezbędne do odzyskania hasła. No chyba, że mamy je zapamiętane w przeglądarce w menadżerze haseł jej użytkownika. W przeciwnym wypadku, pierwszą opcją na odzyskanie hasła na Facebooku, jest podanie właśnie naszego adresu na pocztę email w przeglądarce, na które zakładaliśmy konto lub jeśli dodawaliśmy do konta - numeru naszego telefonu.

Po wpisaniu adresu email, Facebook wysyła na niego kod, który wpisujemy w kolejnym kroku odzyskiwania hasła.

Następny krok to już tylko wybranie nowego hasła do naszego konta na Facebooku, a na koniec możemy jeszcze zaznaczyć opcję wylogowania się z niego na wszystkich innych urządzeniach.

Jak odzyskać hasło do Facebooka z telefonu? Tutaj procedura jest taka sama jak w serwisie w przeglądarce na komputerze.

Jak odzyskać hasło do FB — nazwa konta

Jak odzyskać login i hasło do Facebooka? Problem zaczyna się robić w sytuacji, gdy nie pamiętamy na jaki adres e-mail zakładaliśmy konto czy nie dodawaliśmy do niego numeru telefonu. Facebook przewiduje tu jeszcze odzyskanie hasła, a w zasadzie jego zresetowanie przy pomocy nazwy konta (nick/login, czyli końcówka adresu naszego profilu po facebook.com/nick) lub imienia i nazwiska.

W tej opcji najlepiej skorzystać ze strony na portalu i adresu - facebook.com/login/identify

W przypadku imienia i nazwiska, gdy wyświetli się Wam za dużo kont, z których nie rozpoznajecie swojego, w następnym kroku możemy podać imię i nazwisko, któregoś ze znajomych z kontaktów. Jeśli nie pamiętacie żadnych tych danych, możecie sami spróbować znaleźć dane konto przez Google lub znowu poprosić już bezpośrednio jednego ze znajomych, o sprawdzenie ich na jego koncie i przekazanie Wam tych danych.

Po wybraniu już właściwego konta, Facebook wyświetli na ekranie komunikat o wysłanie takiego samego kodu do zresetowania hasła na adres e-mail, na który zakładaliśmy konto. Jest ono częściowo zagwiazdkowane, ale być może przypomni Wam właściwy adres.

Jak odzyskać hasło do Facebooka po kradzieży konta?

Jak odzyskać hasło na fb bez jego zmiany? W pierwszej kolejności mogą nam tu pomóc znajomi, oczywiście pod warunkiem jeśli wcześniej dodaliśmy przynajmniej trzech z nich do naszych ustawień na Facebooku w zakładce Bezpieczeństwo i logowanie - Konfiguracja dodatkowych zabezpieczeń.

Jeśli tego nie zrobiliśmy wcześniej, na zalogowanym koncie jednego ze znajomych czy kogoś z rodziny (nie udało mi się odtworzyć tego sposobu bez zalogowanego konta - nie wyświetla się ta opcja pod adresem profilu) wchodzimy na nasz profil i klikamy w trzy kropki pod tłem i przyciskiem - Wyślij wiadomość.

Polecamy: Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na FB

W rozwijanym menu wybieramy opcję - Uzyskaj wsparcie lub zgłoś profil i następnie klikamy w Inny powód, po czym wyświetli nam się okienko, w którym na samym dole wybieramy - Odzyskaj to konto.

W następnym kroku powtarzamy czynności opisane w opcji resetowania hasła. Niestety, jeśli osoba, która przejęła nasze konto zdążyła już zmienić nasz adres e-mail na swój, ta możliwość zresetowania hasła może okazać się niemożliwa i pozostanie nam już tylko kontakt z supportem Facebooka.

Polecamy: Jak zmienić nazwę strony na FB

Jak odzyskać hasło do Facebooka — kontakt z supportem

W przypadku gdy wszystkie sposoby zawiodły, na koniec możemy skontaktować się z supportem Facebooka pod tym adresem. Niestety, musimy się przy tym liczyć, że w odpowiedzi Facebook będzie potrzebował od nas przesłania skanów dokumentu tożsamości by potwierdzić to, że konto, do którego chcemy odzyskać dostęp należy do nas.

Sprawdź też: Jak odzyskać wiadomości z messengera

Na koniec nie sposób nie wspomnieć o podstawowej zasadzie, która pozwoli nam uniknąć najwiekszych problemów z odzyskaniem hasła do konta na Facebooku, a więc w przypadku przejęcia konta. Koniecznie włączcie dwuskładnikowe uwierzytelnianie w ustawieniach konta w zakładce - Bezpieczeństwo i logowanie - Uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Do wyboru jest tu: wiadomość tekstowa SMS, aplikacja uwierzytelniająca typu Google Authenticator, klucz zabezpieczeń USB typu YubiKey lub jednorazowe kody odzyskiwania dostępu.

Zobacz też: Jak sprawdzić kto mnie obserwuje na Facebooku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu