Poradniki

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Facebooku?

Błażej Wojciechowski
0

Chociaż Facebook nie jest już tak popularny jak kiedyś, to nadal cieszy się sporym zainteresowaniem i sporo osób z niego korzysta. Portal społecznościowy należący do Mety mimo wszystko cieszy się sporą liczbą użytkowników - a wielu z nich chciałoby wiedzieć, kto odwiedza ich profil, z najróżniejszych przyczyn.

Jesteście osobą publiczną, na której profil zagląda sporo osób i chcecie wiedzieć, kto? Może w ten sposób chcecie zweryfikować, który z Waszych znajomych najczęściej odwiedza Wasz profil? Powodów jest wiele i każdy z nas się nad tym kiedyś zastanawiał - pytanie, czy jest sposób na sprawdzenie takich informacji.

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Facebooku — czy to jest w ogóle możliwe?

Chociaż Facebook nie daje oficjalnej możliwości sprawdzenia naszych “podglądaczy”, to istnieje kilka sposobów, które przy pomocy paru kliknięć pokażą nam listę odwiedzających nasz profil ludzi. W tym tekście zostaną przedstawione wszystkie najlepsze sposoby na sprawdzenie, kto odwiedza Wasz profil na Facebooku. Głównymi i najbardziej sprawdzonymi sposobami są aplikacje na urządzeniach mobilnych, zarówno z Androidem jak i z iOS, oraz wtyczki do przeglądarki umożliwiające taką operację.

Jest to zatem dużo prostsze i przyjemniejsze, niż może się wydawać. Wbrew pozorom, sprawdzenie kto odwiedza nasz profil na Facebooku nie jest tak trudne jak może się wydawać. Jak już przyznaliśmy, temat ten ciekawi wiele osób od początków powstania Facebooka, więc w tym czasie powstało mnóstwo wygodnych i korzystnych dla użytkowników rozwiązań.

Jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Facebooku — aplikacje na smartfona

Pierwszym sposobem jest korzystanie z aplikacji na urządzeniach mobilnych. Na smartfonach z Androidem i iOS jest sporo aplikacji, które pokażą kto odwiedza nasz profil na Facebooku. Jedną z takich aplikacji jest na przykład Social Fans. Program pokazuje całą listę osób, które w ostatnim czasie zaglądały na nasz profil na Facebooku. Rozwiązanie jest dostępne na smartfonach ze wszystkimi systemami operacyjnymi.

Należy jednak mieć na uwadze, że Social Fans oraz podobne aplikacje potrzebują dostępu do wielu informacji, w związku z tym zgadzając się na ich działanie, możemy doprowadzić do kradzieży danych które udostępniamy na Facebooku. Jest to więc dosyć niebezpieczne, jednak można się z tego w łatwy sposób wycofać. Jeśli pożałujemy udostępnienia swoich danych którejś z aplikacji, możemy w Ustawieniach swojego profilu w zakładce Aplikacje ją usunąć - a to powinno rozwiązać większość problemów.

Facebook stale walczy z podobnymi aplikacjami, więc zależnie kiedy chcecie jej użyć, może nie działać. Takie dane jak osoby odwiedzające poszczególne profile na Facebooku są dość poufne i należą wyłącznie do platformy, która niechętnie podaje je dalej - i ciężko się temu dziwić. Twórcy podobnych aplikacji i programów stale jednak z tym walczą, więc przerwy w działaniu aplikacji śledzących kto odwiedza nasz profil mogą być naturalne.

W tym wypadku trzeba również wspomnieć o niebezpieczeństwu które się kryje za takimi aplikacjami - niektóre korzystają wyłącznie z niezbędnych danych, a niektóre wcale nie działają i zostały stworzone czysto pod kradzież danych, a ich nazwa i rzekoma funkcjonalność ma zachęcić ludzi do pobrania appki. Należy zatem dokładnie weryfikować aplikację przed ich pobraniem.

Wtyczki do przeglądarki, czyli jak sprawdzić kto odwiedza mój profil na Facebooku

Drugim sprawdzonym rozwiązaniem są wtyczki do przeglądarki, takie jak na przykład Super Viewer for Facebook. Wtyczki te w większości są darmowe i bardzo proste do zainstalowania. Bez problemu możecie je wyszukać w sklepach z wtyczkami.

Wtyczki te pokazują całą listę osób odwiedzających nasz profil na Facebooku i nie kryje przed nami żadnych tajemnic. Biorąc pod uwagę nowe aktualizacje Facebooka, większość takich wtyczek wymaga włączenia klasycznego wyglądu portalu - przy nowym designie nie jest to tak proste do zrobienia. Ustawienie klasycznego wyglądu nie sprawia jednak większych problemów, a instrukcje do tego często znajdują się w opisach podobnych wtyczek.

Wtyczki pokazują dokładnie, kto odwiedza nasz profil, ogląda poszczególne zdjęcia, a niejednokrotnie działają również z użytkownikami, których już nie mamy w znajomych z najróżniejszych powodów. Dzięki nim możemy zatem widzieć mnóstwo szczegółów.

Jeśli chcieliście sprawdzić, kto odwiedza Wasz profil na Facebooku, to mam nadzieję, że dany artykuł wszystko wyjaśnił i rozwiał wszelkie wątpliwości w tej kwestii.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu