Apple

Nowy, większy, iPhone X już jesienią. Najświeższa beta iOS odkrywa kolejne karty

Kamil Świtalski
9

Do jesiennej konferencji Apple pozostało jeszcze trochę czasu, ale stopniowo napływają do nas informacje, które -- tradycyjnie już -- bez skrupułów odbiorą jej sporo magii. Tym razem kolejne wieści, a może raczej potwierdzenia, na temat nowego, większego iPhone X.

Ostatnie dni dla gigantów rynku mobilnego nie są najlepsze w kwestii utrzymywania tajemnicy. Raptem kilka dni temu Samsung przypadkiem zamieścił na swoim oficjalnym kanale YouTube materiały z urządzeniem Galaxy Note 9, a w jego ślady niejako wyruszyło także Apple, które w najświeższej becie systemu iOS 12 pozostawiło fragmenty kodu i rozwiązania potwierdzające istnienie urządzeń, o których plotkuje się już od kilku dobrych tygodni.

Nowy, większy, iPhone X oraz iPad bez ramek już tej jesieni!

Informacje z potwierdzeniem plotek o których słyszymy już od jakiegoś czasu pochodzą bezpośrednio z serwisu 95tomac -- Guilherme Rambo przyglądając się bliżej temu co skrywa najnowsza beta natknął się na ikonografię zgodną z wcześniejszymi plotkami.

Po prawej stronie na ikonce widać dobrze nam znanego iPhone X, ta z lewej strony przedstawibać ma zaś nowy model: nieco węższy i dłuższy, z charakterystycznym wcięciem -- ten rzekomo przedstawia iPhone'a X. Poza smartfonem, w kodzie znalazł on też szczegóły związane z nowym, pozbawionym ramek, iPadem.

Jak już wspomniałem -- to nie jest pierwszy raz, kiedy słyszymy o urządzeniu nazywanym umownie, zgodnie z analogią innych większych słuchawek firmy, iPhone X Plus. Kilka dni temu inni redakcja brazylijskiego serwisu iHelpBR doszukała się informacji że większy wariant flagowca miałby być w stanie obsłużyć część aplikacji tak, jak robią to iPady. Przyjrzeli się też jak kilka podstawowych aplikacji prezentować się będzie z prawdopodobnymi nowymi rozdzielczościami, czego efekty możecie podejrzeć u nich. Jest... ciekawie, szczególnie w trybie poziomym.

Cóż, chyba wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że kolejne konferencje Apple mają w sobie coraz mniej magii -- a wszystko to właśnie przez to, że złożone do kupy przecieki i szczegóły z ich własnych projektów zdradzają nam wszystkie tajemnice nawet na kilka miesięcy przed imprezą...

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: