Apple

Co Apple mógłby kupić za bilion dolarów?

KK
Konrad Kozłowski
30

Apple został wyceniony na 1 bilion dolarów. To wszystko za sprawą astronomicznych cen akcji firmy z Cupertino. Wczorajsza informacja o wycenie Apple była chyba najważniejszą wiadomością dnia (jeżeli nie roku?) w branży technologicznej i finansowej. Gdyby Apple posiadał fizycznie bilion dolarów to mogliby je wydać na naprawdę wiele niesamowitych rzeczy. Zobaczcie nasze propozycje.

Apple to ile klubów piłkarskich?

Nie, nie mówimy tutaj o żadnym klubie z naszych lokalnych boisk, ani nawet średniej półce. Skupmy się na najdroższych markach światka piłkarskiego, któremu przewodzi Manchester United. Wartość klubu w zeszłym roku wynosiła aż 3,08 mld dolarów, pozostawiając w tyle takie tuzy jak Real Madryt czy FC Barcelona. Mimo to, kwota ta wydaje się wręcz śmiesznie niska w zestawieniu z wartością Apple - firma z Cupertino jest wyceniona na ponad aż 333 razy więcej, niż czerwony klub z Manchesteru. Może Apple któregoś dnia zapragnie zostać ich właścicielem?

Tesla 3 droga? Nie jak się ma bilion dolarów!

A teraz działka motoryzacyjna. Po premierze Tesli 3 okazało się, że wyceniany na 35 tysięcy dolarów samochód można będzie kupić nawet za 78 tysięcy dolarów, a wszystko przez dodatkowe wyposażenie i silniejsze komponenty. Szybka kalkulacja pozwala więc stwierdzić, że dysponując 1 bilionem dolarów moglibyśmy pozwolić sobie na 12 820 512 takich samochodów. Zgadza się, blisko 13 milionów aut. Dzięki takim pokładom gotówki 1/3 mieszkańców Polski mogłaby z dnia na dzień stać się posiadaczami takiego auta.

Ile razy polecimy w kosmos za bilion dolarów?

Kilkanaście dni temu wyszło na jaw, że odrębny projekt szefa i założyciela Amazonu, Jeffa Bezosa, firma Blue Origin będzie oczekiwać zapłaty w wysokości od 200 do 300 tysięcy dolarów za wycieczkę w kosmos. I to już w przyszłym roku. Nie zostało to oficjalnie potwierdzone, ale takie kwoty wydają się całkiem prawdopodobne. Zakładając, że udałoby się obniżyć koszty takiej podróży i kosztowałaby tylko 200 tysięcy dolarów, to umożliwiłoby nam wzięcie udziału w 5 000 000 takich ekspedycjach. Lub wysłanie takiej liczby ludzi w podróż, jedna za drugą. Przy droższym wylocie musielibyśmy pogodzić się z liczbą 3 333 333 wycieczek lub podróżników. Co i tak jest niezłym wynikiem, prawda?

Jednego Apple nie byłoby w stanie zakupić!

Jeżeli mielibyście ochotę okrążyć Księżyc z partnerem lub partnerką, to wydalibyście na taki przelot większość swojego budżetu - aż 750 milionów dolarów. Niestety, postawienie stopy na Srebrnym Globie będzie poza waszym zasięgiem, gdyż potrzebne będzie 1,5 biliona dolarów. Zainteresowani niech zwrócą się do firmy Golden Spike.

Zdjęcia: ManUtd.com, Tesla.com, BlueOrigin.com

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: