10

Samsung Galaxy Note 9 nie ma dla nas żadnych tajemnic przed dzisiejszą premierą. Producent się pospieszył

Samsung Galaxy Note 9
Przed nami bardzo ważna premiera Samsunga - już dziś wieczorem oficjalnie przekonamy się jaki naprawdę jest Samsung Galaxy Note 9: przed tym jednak koreański producent mocno nas zaskoczył i przypadkowo opublikował na YouTube filmy dotyczące oczekiwanego przez nas urządzenia. Niektórzy eksperci wskazują na to, iż wyciek wcale nie musiał być przypadkowy: być może to zwyczajne podgrzewanie atmosfery tuż przed premierą.

Nie jest to pierwszy podobny wyciek w ostatnim czasie. Samsung w poprzednim miesiącu przedwcześnie podzielił się z nami informacjami o zegarku Galaxy Watch. W ogólnej historii firmy mieliśmy do czynienia z bliźniaczymi „wpadkami”, w ramach których poznawaliśmy intrygujące nas sprzęty na krótko przed ich premierami.

Samsung Galaxy Note 9 na filmie – oto co można z niego wywnioskować

Sporym zaskoczeniem dla niektórych może być fakt, iż Samsung postanowi zaprowadzić do swojego nowego telefonu naprawdę ekstremalne pojemności pamięci. Jak wynika z materiału wideo, dostępny będzie wariant 512 GB, a przy okazji urządzenie obsłuży karty pamięci microSD aż do… 512 GB. Zakręcony na punkcie ilości dostępnego miejsca posiadacz tego urządzenia będzie mógł więc skorzystać z do 1 TB pamięci – z pewnością będzie to mocny punkt kampanii marketingowej sprzętu. Warto zauważyć, iż Samsung Galaxy S9 chwali się obsługą kart o pojemności do 400 GB – między innymi jest to podyktowane tym, iż flagowe sprzęty producenta współpracują ze stacją dokującą pozwalającą na korzystanie z nich podobnie jak z komputera osobistego.

Samsung najprawdopodobniej zadba także o odpowiedni odbiór nowego telefonu w kontekście „designu”. Jak można wywnioskować z wyciekłego materiału wideo: rysik S-Pen pojawi się w nowym wariancie (złoty?). Producenci urządzeń mobilnych, oprócz dobrych parametrów sprzętowych oraz wysokiej jakości komponentów dbają w ostatnim czasie również o subtelne, aczkolwiek doskonale przyjmowane przez konsumentów „designerskie” dodatki. Apple zapoczątkował ten trend wraz ze złotymi / różowymi wariantami swoich telefonów – Samsung i reszta stawki nie są w tym kontekście gorsi.

Samsung Galaxy Note 9 – czy możemy spodziewać się 8 GB pamięci RAM?

Im więcej RAM-u tym lepiej – niemniej najnowsze doniesienia przeczą takim domniemaniom. Samsung Galaxy Note 9 ma być nie tylko dobrym urządzeniem mobilnym, świetnym kompanem w pracy, ale także… urządzeniem dostępnym w rozsądnej cenie. Co to oznacza – nie będziemy wiedzieć dopóki nie zobaczymy go w trakcie oficjalnej premiery. Wygląda jednak na to, że 8 GB pamięci RAM to scenariusz mało prawdopodobny i najpewniej w wydanym sprzęcie zobaczymy 6 GB. Nie jest to mało, warto jednak odnotować, że na rynku są już urządzenia, które pozwalają na cieszenie się tak ogromną ilością pamięci operacyjnej.

Samsung Galaxy Note 9 z pewnością będzie mocną premierą. Oficjalny debiut już dziś wieczorem!

Poczekamy jeszcze tylko 6 dni – wtedy będziemy wiedzieć już dosłownie wszystko. Mimo 6 GB pamięci wewnętrznej spodziewamy się, że będzie to jedna z najgorętszych premier tego roku – zresztą jak zwykle w kontekście tej serii. Nas głównie interesują usprawnienia w kontekście działania rysika S-Pen, który od dawna jest nie tylko najbardziej charakterystycznym, ale i najbardziej pociągającym punktem linii Note.

 

A my zapraszamy do czytania Antyweb! Przygotowaliśmy dla Was pełne kompendium wiedzy o nowym smartfonie:

Jak widać, jest u nas co czytać o nowym Samsungu, który choć ideałem nie jest (a właściwie się nie zapowiada), to bez wątpienia posiada wszystko, czego potrzebuje wymagający użytkownik.