Apple

iPhone SE 3 rozbije bank. Jeden z najbardziej pożądanych smartfonów 2022 roku?

Kacper Cembrowski
iPhone SE 3 rozbije bank. Jeden z najbardziej pożądanych smartfonów 2022 roku?
38

Już jutro odbywa się konferencja Apple Peek Performance, na której według wielu plotek ma zostać ukazany między innymi nowy iPhone SE. Wszystko wskazuje na to, że trzeci już reprezentant tej serii ma wprost rozbić bank.

Strona SellCell przygotowała ankietę, której wyniki mogą zaskakiwać. Okazuje się, że nowego iPhone’a SE ma zamiar kupić aż 40% użytkowników telefonów od firmy z Cupertino. 24% osób planuje głównie korzystać z iPhone’a SE 3, zaś 16% planuje kupić nowego reprezentanta budżetowej serii smartfonów od Apple w prezencie lub jako swój drugi telefon.

Do telefonu niewątpliwie przyciąga przystępna cena, która sprawia, że linia SE jest bardziej dostępna dla klienta niż nowe telefony - łatwiej jest wydać blisko 2 tysiące złotych, niż 4-5 tysięcy. Okazuje się jednak, że równie mocno użytkowników do iPhone’a SE 3 przyciąga obsługa 5G - bowiem aż 15,2%. 11,3% ludzi woli mniejszy rozmiar smartfona, za to 6,7% tęskni za Touch ID na tyle mocno, że jest w stanie po to wrócić do starej obudowy telefonu.

11,5% użytkowników wymieni swojego iPhone’a 11 na nowy, budżetowy model. 6,8% użytkowników planuje zmianę na SE 3 z iPhone'a XR, a 6,7% użytkowników zmieni telefon z iPhone'a 12. 66,2% ankietowanych uważa, że są zadowoleni ze swojego obecnego iPhone’a. 9,3% użytkowników czeka ze zmianą telefonu na iPhone'a 14, a 4,1% ankietowanych sugeruje, że iPhone SE 3 nie jest wystarczająco premium.

iPhone SE 3 ma doczekać się chipu A15 Bionic i obsługiwać 5G, co niewątpliwie cieszy i sprawia, że będzie to najtańszy dostępny iPhone obsługujący tę technologię. Istotną kwestią jest jednak Touch ID. Jak udowadnia ankieta, funkcja jest nadal pożądana przez część użytkowników i stale się mówi, że to właśnie seria SE ma podtrzymywać ten sposób weryfikacji tożsamości - chociaż obudowa z przyciskiem Home wydaje się dość abstrakcyjna w 2022 roku.

Źródło: SellCell

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news