Apple

Apple już nagrywa prezentację iPhone 12 w Apple Park. Jakie produkty jeszcze zobaczymy we wrześniu?

Kamil Świtalski
Apple już nagrywa prezentację iPhone 12 w Apple Park. Jakie produkty jeszcze zobaczymy we wrześniu?
16

Wrześniowa konferencja Apple zbliża się wielkimi krokami. Tim Cook i spółka już teraz mają nagrywać prezentację produktów. iPhone 12 jest pewniakiem, a jakie jeszcze urządzenia zobaczymy tej jesieni?

Wrześniowa konferencja Apple to jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie technologii. Można mówić jak z każdym rokiem spada znaczenie Apple na rynku, o tym jak wszyscy ich wyprzedzają, ale liczby mówią co innego. Hype związany z marką nie mija — i wciąż są jednymi z najważniejszych na rynku, a iPhone'y wciąż sprzedają się jak świeże bułeczki. W 2020 w związku z pandemią nie ma co liczyć na uroczystą konferencję organizowaną u Apple, zamiast tego — podobnie jak miało to miejsce przy okazji WWDC 2020, wszystko odbędzie się zdalnie. Z tej okazji, jak twierdzą informatorzy, Apple już teraz nagrywa materiał na którym zaprezentowany zostanie iPhone 12 (który ma nawiązywać wyglądem do kultowej czwórki). Oczywiście wszystko to w ich Apple Parku.

Prezentacja iPhone 12 będzie idealna

Jedną rzeczą jest wyjść na scenę by prezentować sprzęt i jego funkcje, a co innego — nagrywać to w domu. Nad każdym takim wydarzeniem pracuje sztab profesjonalistów. Konferencje Apple (zwłaszcza te za czasów Jobsa) były dopieszczone w każdym calu — ale nie oszukujmy się. Charyzma Jobsa w połączeniu z jego dążeniem do perfekcji to magiczny składnik, którego nie da się podrobić. Tym razem jednak ekipa Apple ma szansę wszystko dopieścić według własnego widzimisię — nad czym według LeaksApplePro pracuje już teraz, nie bojąc się nagrywania tych samych scen po kilka razy. Ma być idealnie.

Wrześniowa prezentacja Apple to nie tylko iPhone 12. Jakie urządzenia pokaże firma?

iPhone 12 (a właściwie, jeżeli wierzyć przeciekom, cztery nowe iPhone'y) to niewątpliwie najjaśniejszy punkt wrześniowej konferencji Apple. Mimo wszystko sporo mówi się o tym, że na tym jeszcze nie koniec — i gigant z Cupertino zaprezentuje wówczas także szereg innych produktów. Z ich perspektywy: prawdopodobnie znacznie mniej istotnych, ale jednak nowości w portfolio to zawsze spora szansa na dalsze ruszenie. I jeżeli wierzyć dotychczasowym plotkom, to we wrześniu mielibyśmy poza całą serią iPhone'ów zobaczyć także nowe słuchawki AirPods Studio, "pastylka" do lokalizacji AirTag, mniejsza wersja ich głośnika — HomePod Mini, odświeżone Apple TV, co najmniej dwa komputery z ARM oraz tani iPhone 8.

Naturalnie wszystko to przecieki — warto więc patrzeć na te rewelacje z przymrużeniem oka. Szczerze mówiąc — patrząc na poprzednie lata, jakoś trudno mi sobie wyobrazić, że komputery i smartfony zostaną pokazane na tej samej imprezie. W dotychczasowych przeciekach LeaksApplePro nie ma też ani słowa o nowym zegarku — a od lat jesienią widzimy nowe Apple Watche — tutaj nie ma o nich ani jednej wzmianki. A nie ukrywam, że to jeden z tych produktów których wypatruję najbardziej — nareszcie wymieniłbym wysłużonego Fitbit Versa na coś, co lepiej będzie komunikować się w ramach ekosystemu Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu