Apple

iPhone 12 bez ładowarki i słuchawek w pudełku. Apple oszczędza jak może

Konrad Kozłowski
iPhone 12 bez ładowarki i słuchawek w pudełku. Apple oszczędza jak może
84

Zapowiedź pozbycia się ładowarek z pudełek z nowymi Apple Watchami wzbudziła niemałą dyskusję i wiele wskazuje na to, że Apple pójdzie za ciosem usuwając nie tylko ładowarkę, ale i słuchawki z zestawu nowego iPhone'a 12.

Apple rezygnuje z ładowarek dołączanych do sprzedawanych urządzeń

Plotki, pogłoski i przecieki dotyczące tego, jak Apple będzie uszczuplać zestawy z nowymi smartfonami ciągną się od wielu miesięcy. Dotyczyły też wcześniejszych modeli, ale nie skorzystano z takiej okazji przy ostatniej premierze i modele iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max były sprzedawane w pudełku razem ze słuchawkami i ładowarką. To jednak może się zmienić już tej jesieni, bo wielkimi krokami nadchodzi prezentacja nowych iPhone'ów 12 oraz rozpoczęcie ich sprzedaży. Coraz więcej wskazuje na to, że oprócz ładowarki, w zestawie zabraknie także słuchawek.

iPhone 12: premiera już za nieco ponad trzy tygodnie!?

Kwestia ładowarki wydaje się już być przesądzona po tym, jak podczas ostatniej konferencji Apple otwarcie mówiło o pozbyciu się jej z pudełek z nowymi Apple Watchami. Nie zostanie oczywiście usunięty przewód ładujący z odpowiednią końcówką, ale w ładowarkę sieciową klienci będą musieli wyposażyć się sami, jeśli jeszcze takowej nie posiadają. A nie oszukujmy się, sporo z nas posiada nie tylko jedną, ale wiele różnych ładowarek, z których część leży w szufladzie (lub innym miejscu) w ogóle nie używana. Ja sam posiadam ładowarki od wielu różnych urządzeń, które pozostają w rezerwie od miesięcy, jeśli nie lat, bo te z których korzystam na co dzień po prostu nie chcą się zepsuć.

Polskie ceny Apple Watch Series 6 i Apple Watch SE

Dyskomfort może spotkać jedynie tych, którzy nie posiadali/posiadają zbyt dużo sprzętu i tych ładowarek nie mają zbyt wiele. Ja wielokrotnie polecałem swoim znajomym bardziej wygodne rozwiązania, czyli ładowarki posiadające wiele portów USB (różnego rodzaju), by mogli podłączyć więcej niż jeden kabelek do ładowania urządzenia. Takie akcesorium bywa też przydatne podczas podróży, bo korzystając z jednego gniazdka można naładować kilka posiadanych urządzeń: smartfon, tablet, zegarek czy słuchawki.

iPhone 12 bez słuchawek i ładowarki w zestawie?

A skoro przy słuchawkach jesteśmy, to te klasyczne od Apple - EarPods - najwyraźniej były dołączone do iPhone'a po raz ostatni w zeszłym roku. Apple nie potwierdziło jeszcze w żaden oficjalny sposób swoich planów i nie wiemy, czy nawet zostanie to zrobione w trakcie nadchodzącej konferencji, ale pojawił się kolejny konkretny znak zapowiadający zmianę. Beta systemu iOS 14.2, w którego kodzie oczywiście zawarte są przeróżne samouczki i poradniki, a także informacje na temat działania urządzenia, zawiera zaktualizowaną wersję sugestii dotyczącej redukcji wpływu częstotliwości radiowych.

Kilka dni z Apple Watch SE: taniej i niekoniecznie gorzej, jeżeli wiesz na co się piszesz

By to zrobić, Apple zaleca skorzystanie z wbudowanego głośnika, słuchawek lub innych podobnych akcesoriów. Gdzie ta różnica? Otóż wcześniej ten fragment tekstu brzmiał "dostarczonych słuchawek", co oczywiście odnosiło się do zawartych w zestawie EarPodsów. Skoro takiej wzmianki nie ma, to najwyraźniej do iPhone'a nie będą już dołączane żadne słuchawki, co też można interpretować jako definitywne urwanie spekulacji na temat ewentualnej obecności AirPodsów w pudełku, na przykład w modelach Pro. Dodatkowo, zdaniem analityka Ming-Chi Kuo, w pudełku z iPhone'em zabraknie EarPodsów, a Apple ma planować zaprezentowanie jakiegoś rodzaju promocji, by zachęcić klientów do zakupu AirPodsów.

Źródło: MacRumors

Posłuchaj podcastu Antyweb Po Godzinach o nowościach od Apple

Konrad Kozłowski i Kamil Świtalski omawiają nowe urządzenia i usługi od Apple.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu