Mobile

Instagram pada tak często, że będzie miał od tego... osobne powiadomienie

KR
Krzysztof Rojek
1

Instagram chce pomóc użytkownikom dowiedzieć się, kiedy aplikacja nie działa przez problemy Facebooka. Oczywiście - za pomocą powiadomienia.

Ostatnio jesteśmy bombardowani informacjami o tym, jak Facebook stara się reagować na niedawną złą prasę, a także - w jaki sposób chce pokazać, że słowa sygnalistki Frances Haugen nie są prawdą. Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Instagram będzie miał funkcję, która powie użytkownikom, że może warto zrobić sobie przerwę od przeglądania tej społecznościówki. Trzeba jednak pamiętać, że przerwa od Instagrama nie musi być spowodowana jego długim przeglądaniem, ale też  tym, że serwis po prostu nie działa, co zdarzało się ostatnio częściej niż rzadziej. Przestoje zdarzały się tak często, że

Facebook zdecydował, że użytkownicy potrzebują specjalnego powiadomienia o tym, że Instagram nie działa

Kiedy nie działają nam media społecznościowe, naturalnie w pierwszej kolejności myślimy, że coś jest nie tak z naszym Wi-Fi bądź z dostawcą internetu. Instagram rozwieje te wątpliwości i jeżeli nie będzie mógł np. załadować kolejnych stories - poinformuje o tym użytkownika specjalnym komunikatem.

Oprócz tego Instagram zyskuje jeszcze jedną funkcję, która dla odmiany może się faktycznie przydać niektórym użytkownikom. Jak pewnie wiecie, Facebook ma swoje wytyczne odnośnie tego, jakie treści mogą pojawiać się na jego serwisach, a które zostaną usunięte przez moderacje. Często to, jak działa moderacja działo się bez wiedzy użytkownika i nie raz nie dwa kogoś konto zostało zawieszone bez wcześniejszego ostrzeżenia. Teraz użytkownicy będą w każdym momencie mogli sprawdzić status swojego konta - zobaczyć, czy wszystkie ich posty są zgodne z regulaminem, które zostały usunięte i w razie potrzeby będą też mogli odwołać się od decyzji moderatorów.

Czy te zmiany faktycznie pomogą użytkownikom w korzystaniu z Instagrama, przekonamy się niedługo. O ile funkcja tej drugiej jest raczej oczywista, o tyle ta pierwsza może oszczędzić chociażby oblężenia linii telefonicznej obsługi klienta u operatorów komórkowych z pytaniami, dlaczego nie działa internet. Niemniej - wychodzi na to, że powiadomienia są główną bronią Facebooka i odpowiedzią na wszystkie zarzuty i problemy jego produktów.

Źródło

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: