Muzyka

Zakup głośnika-półki Symfonisk w Ikea? Jest druga generacja: czym się różni?

Kamil Świtalski
Zakup głośnika-półki Symfonisk w Ikea? Jest druga generacja: czym się różni?
4

Lubiane głośniki będące efektem współpracy sklepów Ikea i firmy Sonos doczekały się drugiej generacji. Co się zmieniło?

Współpraca firm Sonos i Ikea była niespodziewana, ale okazała się strzałem w dziesiątkę. Wielu klientów było zafascynowanych tym, jak idealne w swojej prostocie są efekty ich współpracy. Nie potrzeba dodatkowych przedmiotów grających — bo te zręcznie ukryte są czy to w lampkach, półkach czy nawet obrazkach wieszanych na ścianie. Żadnego z nich nie nazwałbym tanim, zwłaszcza na tle konkurencji głośników Bluetooth i portfolio solidnych i fajnie wycenionych głośników przenośnych Xiaomi, ale ich ceny nie zwalają z nóg, jak to Sonos często ma w zwyczaju. Jeżeli zdecydowałeś się na zakup głośnika Symfonisk w formie półki na książkę, to... wybierz nową generację. Do sklepów Ikea trafiła właśnie ich nowe wcielenie, czym się różni?

Głośnik Symfonisk: tutaj zmieniło się przede wszystkim wnętrze

Pierwszymi szczęściarzami którzy mogli cieszyć się drugą generacją półki-głośnika są Holendrzy. Jak informuje The Verge (za Tweakers) w tamtejszych sklepach pojawił się właśnie, dość niespodziewanie, nowy głośnik Ikea Synfonisk. Dostępny jest także w polskich sklepach. W przeciwieństwie jednak do, chociażby, lampki — w której zmiany widać już na pierwszy rzut oka — tutaj nowości doczekało się wnętrze. A w nim pozmieniało się sporo.

Przede wszystkim nowy głośnik-półka doczekał się szybszego procesora. Na tym jednak jeszcze nie koniec, bowiem twórcy wyposażyli go w więcej pamięci, a także zadbali o to by pożerał on mniej mocy, kiedy jest w trybie czuwania. Zamieniono także kolejność przycisków — w nowej generacji klawisze odpowiedzialne za podgłaśnianie i przyciszanie są umieszczone tuż obok, nie rozdziela ich Play. Wisienką na torcie jest dłuższy kabel zasilający dołączony do zestawu — rzecz dość istotna biorąc pod uwagę to, że często użytkownicy wieszają je w dość nietypowych miejscach i potrzebują odpowiedniego zapasu, by to wszystko ładnie pomaskować i poukładać.

Jeżeli wyczekiwaliście innych wariantów kolorystycznych - to niestety, tutaj dobrych wieści zabrakło. Głośniki drugiej generacji także sprzedawane są jedynie w bieli i czerni. Na otarcie łez dodam jednak, że są one w pełni kompatybilne z pierwszą generacją Symfonisk — jeżeli je dokupicie, bez większego problemu je sparujecie i możecie używać w formie stereo.

Druga generacja głośnika dostępna jest już także w Polsce

Druga generacja głośników Symfonisk jest już dostępna także w Polsce — i podobnie jak poprzednie, te również wycenione zostały na 499 złotych. Zwracajcie więc uwagę na to co kupujecie, aby nie przepłacać — i wziąć najnowszy model. Jako że te są do siebie bliźniaczo podobne, łatwo będzie je pomylić. Zwracajcie na to uwagę, na oficjalnej stronie Ikea można go już zamawiać — ale produkt dostępny jest też w wielu rodzimych sklepach.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu