Sprzęt

To będzie hit! Głośnik wbudowany w ramkę na obraz od IKEI i Sonosa

Konrad Kozłowski
To będzie hit! Głośnik wbudowany w ramkę na obraz od IKEI i Sonosa
17

Jeżeli nie macie miejsca lub głośniki nie pasują do Waszego wystroju, to mam dla Was dobrą wiadomość. IKEA i Sonos kontynuują współpracę w ramach linii Symfonisk - po półce i lampce nadszedł czas na ramkę na obraz z wbudowanym głośnikiem.

Partnerstwo tych firm było niemałym szokiem, gdy ujrzeliśmy pierwszy głośnik Symfonisk, ale dość szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. IKEA potrzebowała silnego partnera technologicznego (po nieudanych samodzielnych próbach wprowadzenia na rynek gadżetów elektrocznicznych), a Sonos wychodzi naprzeciw klientom, do których do tej nie mógł dotrzeć. W efekcie Symfonisk są głośnikami, które uzupełniają nie tylko nasz zestaw audio, ale także przestrzeń domową, bo każdy z nich pełni podwójną rolę. Jeden model jest półką, drugi był lampką, a teraz wspólnymi siłami przygotowano ramkę na obrazki.

Głośnik wbudowany w ramkę od IKEI i Sonosa

Gdy po raz pierwszy o tym wspomniano, chyba nikt nie sądził, że ramka będzie tak sporych rozmiarów (41 x 57 cm!), ale już na konferencji oraz na zdjęciach było widać, że nie jest to produkt, który nie będzie zwracał na siebie uwagi. Projektanci IKEA i Sonosa liczą nawet na coś odwrotnego, bo ramka ma wypełniać przestrzeń i pozwolić zagospodarować ją w optymalny sposób.

Na grafikach możecie dostrzec kilka różnych wariantów paneli, które prawdopodobnie trafią do sprzedaży w późniejszym czasie. Na ten moment dostępne będą w sklepach tylko dwa panele odpowiadające wersji kolorystycznej ramki (czarny i biały).

Muzyka potrafi odmienić atmosferę dowolnej przestrzeni, a dobrze brzmiący dźwięk robi to z imponującą wręcz łatwością i niemal niezauważalnie. Tak naprawdę nie musimy nawet myśleć o dobrym dźwięku – on po prostu jest – mówi Andreas Fredriksson, projektant w IKEA, twórca głośnika SYMFONISK

Ramka z głośnikiem od IKEI i Sonosa to przemyślany i pomysłowy produkt

Wewnątrz każdej ramki znalazły się dwa głośniki, a całość można powiesić na ścianie lub postawić na szafce czy podłodze. Przewód zasilający ma długość 3,5 m, a w razie potrzeby będzie można skorzystać ze złącza zasilania wbudowanego w ramkę w tylnej części, jeśli zechcemy podłączyć drugi głośnik ramkę znajdujący się obok - w ten sposób unikniemy dwóch przewodów wiszących na ścianie. Tył ramki pozwala dowolnie ukierunkować przewód, by od razu był skierowany ku gniazdku elektrycznemu, a gumowe uchwyty zapobiegną zsuwaniu się ramki, jeśli ją postawimy. Co ciekawe, dla nich znalazło się dedykowane miejsce z tyłu ramki Symfonisk, byśmy ich nie zgubili, jeśli powiesimy ramkę.

Z kwestii technicznych warto dodać, że głośnik będzie oczywiście działał podobnie jak wszystkie inne produkty Sonosa i Symfonisk, czyli w parze z aplikacją Sonos S2, gdzie znajduje się około 100 serwisów streamingowych w tym te najpopularniejsze jak Spotify, Apple Music i Tidal. Głośnik obsługuje także technologię AirPlay, więc możemy przekazywać dźwięk z pełniący rolę odtwarzaj/pauza.

Źródło obrazka: IKEA via Tek.no

Ramka będzie sprzedawana od 15 lipca, ale nie wiemy, czy tego dnia będzie też już dostępna w polskich sklepach. Ceną ustalono na 799 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu