Huawei

Użytkownicy Honora mają powody do zadowolenia. Android Pie trafia na kolejne urządzenie!

Kamil Świtalski
Użytkownicy Honora mają powody do zadowolenia. Android Pie trafia na kolejne urządzenie!
40

Zgodnie z zapowiedziami — Honor 8X otrzyma aktualizację do Android 9 Pie. Pierwsi użytkownicy w Europie już mogą cieszyć się nowym systemem!

Huawei w ostatnich miesiącach bardzo pozytywnie zaskakuje w kwestii aktualizacji swoich urządzeń. Kilka tygodni temu informowałem o tym, że wystartowały aktualizacje EMUI 9, a teraz wracamy do tematu nowości software'owych u Huawei w postaci nowego systemu. Tak, Android Pie trafia na kolejny ze smartfonów w ich portfolio — tym razem na Honor 8X. Chociaż jeżeli liczycie na to, że jeszcze dziś będziecie mogli cieszyć się nową wersją systemu w waszym telefonie, to... spokojnie. Przyda się jeszcze odrobina cierpliwości, ale jak informuje Android Pit, nowości powoli docierają już także do europejskich użytkowników.

Zobacz też: Elegancki gigant w świetnej cenie. Recenzja Honor 8X  

Aktualizacja Honor 8X do Android 9 Pie

Nie doczekaliśmy się jeszcze oficjalnej informacji od producenta, komunikaty wciąż nie bombardują naszych smartfonów, ale specjaliści z XDA Developers doczekali się już pierwszych informacji od europejskich użytkowników, że powoli otrzymują oni paczki z nową wersją systemu. Android 9 Pie na Honor 8X to solidna aktualizacja, która waży 3,14 GB — i raczej nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać, by po nią sięgnąć.

Zobacz też: Wszystko o Androidzie 9 Pie. Google robi ogromny krok naprzód

Honor 8X trafił na rynek pod koniec zeszłego roku z Androidem 8.1 z nakładką EMUI. Teraz producent przygotował nową wersję systemu, której użytkownicy wyczekiwali już od kilku tygodni. I choć jest ona bliżej niż kiedykolwiek, mowa tutaj o Androidzie gdzie takie nowości zawsze serwowane są falami. Na tę chwilę słyszymy o tym, że trafiają one do mieszkańców południowej Europy — dlatego warto uzbroić się w cierpliwość. Nim Android 9 Pie dla smartfonów Honor 8X dotrze do Polski może minąć nawet kilka tygodni. Ważne, że zgodnie z obietnicami, nareszcie się go doczekamy!

Czytaj również:

Huawei w końcu zaczyna dbać o aktualizacje? Lista smartfonów z EMUI 9.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu