Huawei

Huawei P30 Pro dostanie aparat superzoom z przybliżeniem 10x

Paweł Winiarski
Huawei P30 Pro dostanie aparat superzoom z przybliżeniem 10x
4

Producenci smartfonów kombinują by zaoferować nowości w aparatach, oj kombinują. Podobno Huawei P30 Pro dostanie specjalny peryskopowy kwadratowy aparat, który zaoferuje 10-krotne przybliżenie.

Superzoom 10x to tylko spekulacje - możliwe, że będzie to "jedynie" przybliżenie 5x, nie wiadomo również czy chodzi o zoom optyczny czy hybrydowy. Huawei twierdzi jednak, że będzie to coś, czego w smartfonach jeszcze nie było. Peryskopowy, kwadratowy aparat ma zastąpić dotychczasowy teleobiektyw znany z Huawei P20 Pro oraz Huawei Mate 20 Pro. A biorąc pod uwagę jak udane aparaty posiadały dwa wspomniane modele - można wierzyć w to, że Huawei da ostro do pieca i pokaże coś naprawdę imponującego.

W przeciwieństwie do Samsunga, któremu Galaxy S10 okropnie wyciekał, Huawei-owi nieźle udaje się trzymać w tajemnicy informacje dotyczące P30 i P30 Pro, choć oczywiście pewne wycieki już się pojawiały. Między innymi ten zdradzający rzekomy wygląd nowych smartfonów. Oczywiście, jak to zwykle bywa, bazujący na informacjach od producentów etui.

Zarówno Huawei P30 jak i Huawei P30 Pro zostaną pokazane już w tym miesiącu, wystarczy więc uzbroić się w cierpliwość. Podejrzewam jednak, że kilka dni przed premierą kilka informacji na pewno wycieknie, a wtedy można być więcej niż pewnym, że nie są to już tylko plotki.

A trzeba przyznać, że Huawei sam dość wysoko postawił sobie poprzeczkę pokazując niedawno bardzo ciekawego Mate'a X, któremu mieliśmy już okazję przyjrzeć się z bliska.

Czytaj również:

Wszystko o Huawei P30 i P30 Pro. Znaczący krok naprzód.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu