Gry

GTA 6 zmusi Rockstara do sporych zmian? Ogromna mapa może poskutkować ważną nowością

Kacper Cembrowski
GTA 6 zmusi Rockstara do sporych zmian? Ogromna mapa może poskutkować ważną nowością
11

Mapa w GTA 6 będzie ogromna - to już wiemy. Możliwe jednak, że nie tylko będzie to największa mapa w historii serii, ale w historii całej branży gier wideo.

Oficjalnych informacji o GTA 6 nie mieliśmy w ogóle, ale kolosalny rozmiar mapy nie jest już tajemnicą

Sam Rockstar nie ujawnił zbyt wiele na temat zbliżającej się gigantycznej produkcji - właściwie deweloper zdradził jedynie, że po prostu trwają prace. Plan w znacznym stopniu zepsuł ogromny wyciek informacji dotyczący Grand Theft Auto VI, w którym widzieliśmy długi i rozbudowany fragment rozgrywki - a firma przyznała, że pokazane fragmenty był prawdziwe.

Źródło: Unsplash @saadchdhry

W zeszłym tygodniu informowaliśmy, że szef Take-Two podczas rozmowy z inwestorami przyznał, że nie wpłynie to w żaden sposób na datę premiery GTA 6, co bez dwóch zdań jest dobrą informacją - mnóstwo osób obawiało się, że przez atak hakerski na pojawienie się produkcji na półkach sklepowych będziemy musieli poczekać kilka miesięcy (o ile nie lat) dłużej.

Społeczność graczy jednak była wystarczająco zmotywowana wyciekiem danych, żeby prowadzić swoje “śledztwo” - i tak jak pisaliśmy jakiś czas temu, uwzględniając współrzędne pokazane na wykradzionych materiałach, można dojść do wniosku, że mapa w Grand Theft Auto VI będzie zwyczajnie ogromna. To poniekąd potwierdził sam Rockstar.

Źródło: Reddit u/ChurchofGTA

Rockstar dopytuje się graczy o wyczekiwane funkcje. Ankieta wbrew pozorom sporo zdradza

Jak poinformował jeden z najbardziej zaufanych insiderów w sprawie Rockstara, Tez2, firma udostępniła graczom GTA Online ankietę, w której są pytani o to, czy wolą mieć w przyszłości darmowy dostęp do klasycznych gier firmy z dużym R i gwiazdką w logo, czy do… szybkiej podróży.

Jest to o tyle ciekawe, że ani GTA, ani Red Dead Redemption, nigdy nie oferowały szybkiej podróży na zasadzie przenoszenia się z poziomu mapy. Oczywiście, w RDR2 były na przykład pociągi - jednak tym razem Rockstar dopytuje się o najbardziej klasyczną wersję funkcji fast travel.

Źródło: Rockstar

Vice City w “szóstce” faktycznie będzie tak ogromne? A może niektóre spekulacje dotyczące GTA 6 się potwierdzą i gracze będą mieli do dyspozycji również całe Los Santos? Trudno stwierdzić - pewne jednak jest to, że w Grand Theft Auto VI nudzić się nie będziemy, a dostępna przestrzeń będzie mogła nas nawet przytłoczyć.

Źródło: Tez2 (Twitter)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news