E-commerce

Rusza Allegro Family - darmowe dostawy i zwroty dla wszystkich członków grupy

Grzegorz Ułan
Rusza Allegro Family - darmowe dostawy i zwroty dla wszystkich członków grupy
8

Miesiąc bez zmian na Allegro miesiącem straconym, na lipiec nasza największa platforma sprzedażowa przygotowała kolejną garść nowości. Ucieszą się z nich przede wszystkim subskrybenci programu Allegro Smart!

Allegro Family - darmowe dostawy i zwroty dla członków grupy

Allegro Smart! to program, w którym po opłaceniu subskrypcji miesięcznej w wysokości 10,99 zł lub rocznej - 49 zł i przy zamówieniu na kwotę minimum 40 zł (dostawa do Paczkomatów i Punktów Odbioru) lub 80 zł (dostawa kurierem) możemy korzystać z darmowych dostaw i zwrotów. Jest też opcja bezpłatna, w której możemy aktywować 5 takich dostaw w roku.

Z pewnością wielu takich subskrybentów nie raz słyszy z ust mniej doświadczonych w zakupach internetowych członków rodziny czy znajomych - Hej, masz smarta? Kup mi coś na Allegro, wówczas dany użytkownik serwisu, musiał sam zamawiać dany towar i podawać z osobna adresy doręczenia takiej paczki.

Od 15 lipca posiadacze subskrypcji Allegro Smart! będą mogli w prosty sposób dodać takie osoby do swojej grupy, nawet jeśli nie mają jeszcze konta na Allegro, poprzez wskazanie ich adresów e-mail na swoim koncie w serwisie.

Osoby te, korzystając z tego zaproszenia do grupy, podczas zakupów na Allegro będą mogły poprosić o zakup założyciela grupy danego produkty, ten go opłaci, a paczka trafi bezpośrednio pod adres członka grupy.

Pomoże ona wszystkim w codziennych zakupach na Allegro. Członkowie Twojej rodziny będą mogli jednym kliknięciem poprosić Cię o zakup. Zrobią to dzięki opcji Poproś o zakup, którą znajdą w każdej ofercie. Jeśli zaakceptujesz prośbę – zamówisz i opłacisz przedmiot wybrany przez członka rodziny, a przesyłka dotrze na jego adres.

Zmiany w usłudze Allegro Pay

Kolejną istotną zmianą od połowy lipca, będzie nowy zapis w regulaminie Allegro Pay, który de facto pozbawia nas prawa do chargebacku, jeśli spłacamy zadłużenie w ramach usługi ze swojej karty płatniczej. Oto ten nowy zapis:

W przypadku spłaty zadłużenia z tytułu Umowy Allegro Pay Kartą Płatniczą, Użytkownikowi nie przysługuje prawo do kwestionowania jakości dostarczonych dóbr lub braku dostawy, w ramach procedury chargeback.

Ponadto Allegro zastrzega, że wydawcy kart mogą naliczać inne dodatkowe opłaty w wysokości wyższej niż koszty wynikające ze spłacanego zadłużenia względem Allegro.

Pozostałe zmiany na Allegro

Od 15 lipca ułatwiona zostanie procedura zmiany konta ze zwykłego na firmowe, które umożliwi dostęp do Allegro Biznes, za wyjątkiem sytuacji, gdy:

  • w ostatnich 2 latach była na nim sprzedaż
  • ma ono status Junior
  • jest w grupie rodzinnej
  • na danym koncie zwykłym są zobowiązania kredytowe (na przykład raty Allegro lub Allegro Pay).

Ponadto w wynikach wyszukiwania produktów na Allegro będziemy mogli ustawić sortowanie pod względem przewidywanego czasu dostawy. Będzie on wyliczany przez Allegro na podstawie deklaracji sprzedającego, rzeczywistego czasu realizacji zamówienia i średniego czasu dostawy danego sprzedawcy.

Ostatnia ze zmian dotyczy osób, które korzystają z Allegro bez podania adresu email w ustawieniach konta. W takim przypadku muszą się liczyć z tym, że o wszelkich zmianach w serwisie, w tym jego regulaminie będą powiadamiane w wiadomościach SMS na swój numer telefonu.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu