E-commerce

Będą szybsze dostawy paczek Smart!. Rusza Program Szybkich Wysyłek na Allegro

Grzegorz Ułan
Będą szybsze dostawy paczek Smart!. Rusza Program Szybkich Wysyłek na Allegro
5

Jeszcze tylko do 18 lipca sprzedawcy na Allegro będą mogli korzystać z dotychczasowego Programu Szybkich Dostaw. Okazał on się dla sprzedawców zbyt skomplikowany, Allegro zdecydowało więc, iż od 19 lipca zastąpi go Program Szybkich Wysyłek.

Czas dostawy towarów zakupionych w sklepach internetowych jest kluczowy przy wyborze konkretnego z nich, zaraz po wygodzie zakupów i cenach. Internauci kupujący na Allegro już od dłuższego czasu mogą korzystać z programu Allegro Smart!, który pozwala na zamawianie towarów bez ponoszenia kosztów przesyłek.

Jednak ktoś je musi ponosić, więc Allegro postanowiło jakiś czas temu podzielić się nimi ze sprzedawcami, a w ramach przyspieszenia zakupów dla kupujących korzystających z Allegro Smart! tym sprzedawcom, którzy wysyłają towar w dniu zakupu ten koszt jest anulowany. Warunki tego zwolnienia okazały się zbyt skomplikowane w Programie Szybkich Dostaw i nowy Program Szybkich Wysyłek ma być w przeciwieństwie do poprzedniego prosty i klarowny.

Program Szybkich Dostaw na Allegro

Jak to wyglądało do tej pory? W przypadku, gdy kupujący zamawiali towar w ramach Allegro Smart!, platforma obciążała sprzedawców kosztami wysyłki w wysokości od 0,99 zł do 3,99 zł brutto.

metoda dostawy bonus, jaki otrzymasz, jeśli spełnisz warunki
Allegro Paczkomaty Inpost 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł; 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł
dostawa kurierem: Allegro Pocztex Kurier 48; Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie; Allegro Kurier DPD; Allegro Kurier DPD pobranie; Allegro Kurier UPS (do 10 kg); Kurier UPS; X-press Couriers 3,99 zł brutto
pozostałe metody: Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch; Allegro Punkty Poczta pobranie; Allegro Przesyłka Polecona, Allegro UPS Odbiór w Punkcie; UPS Odbiór w Punkcie, Allegro Paczka w RUCHU; Paczka w RUCHU 0zł

 

Na zwolnienie z tej opłaty mogli liczyć sprzedawcy, którzy spełnili następujące wymagania zamówienia:

  • jest ono w ramach Allegro Smart!
  • w ofercie deklarujesz czas wysyłki: natychmiast lub do 24 godzin
  • masz ustawioną godzinę szybkiej wysyłki dla przewoźnika, który realizuje dostawę danego zamówienia
  • realizujesz na czas zamówienia złożone i opłacone przed godziną szybkiej wysyłki – czyli w ostatnich 30 dniach minimum 95% tych zamówień zostało wysłanych tego samego dnia
  • zamówienie to wyślesz w dniu jego złożenia, a pierwsza próba jego doręczenia nastąpi następnego dnia kalendarzowego

W zasadzie więc, ten pogrubiony fragment sprawiał, że wystarczyło jedno potknięcie w miesiącu i sprzedawcy byli wykluczani z Programu Szybkich Dostaw i nie mogli korzystać z darmowych dostaw w ramach Allegro Smart!

Program Szybkich Wysyłek na Allegro

Program Szybkich Wysyłek będzie w pełni zautomatyzowany, sprzedawcy nie będę musieli się do niego zgłaszać, rabat będzie przyznawany na każdą przesyłkę Smart! po spełnieniu tylko dwóch warunków:

  • zamówienie będzie w ramach Allegro Smart! – z dostawą kurierem lub metodą Allegro Paczkomaty InPost
  • nadasz przesyłkę w dniu, w którym kupujący złożył i opłacił zamówienie lub wybrał opcję płatności przy odbiorze.

Paczka będzie uznawana za nadaną po zeskanowaniu jej przez kuriera, a więc sprzedawcy będą musieli takie paczki umieścić bezpośrednio w Paczkomacie lub zanieść do punktu odbioru do godziny granicznej:

Metoda dostawy Godzina graniczna nadawania paczki
Allegro Punkty 12:00
Allegro Pocztex Kurier 48 15:00
Allegro Pocztex Kurier 48 Pobranie 15:00
Allegro Punkty Poczta, Żabka, Orlen, Ruch 15:00
Allegro Punkty Poczta Pobranie 15:00
Allegro Przesyłka Polecona 15:00
Allegro Kurier DPD 11:00
Allegro Kurier DPD Pobranie 11:00
Allegro Kurier UPS (do 10 kg) 12:00
Allegro UPS Odbiór w punkcie 12:00
UPS Odbiór w punkcie 12:00
Allegro Paczkomaty InPost 13:00-16:00 - zależy od strefy
X-press Couriers według indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem
Kurier PickPack według indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem
Allegro Paczka w RUCHU według indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem
Paczka w RUCHU według indywidualnych ustaleń z przewoźnikiem
 
Jaka będzie wysokość tego rabatu? To będzie dokładnie koszt, jaki sprzedawcy ponoszą za przesyłki wysyłane w ramach Allegro Smart! i uzależnione od formy dostawy:
Metoda dostawy Wysokość opustu od 19 lipca do 31 sierpnia 2021 r. Wysokość opustu od 1 września 2021 r.
Allegro Paczkomaty InPost 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł, 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł 0,99 zł brutto – dla zamówień poniżej 100 zł; 1,99 zł brutto – dla zamówień od 100 zł
dostawa kurierem: Allegro Pocztex Kurier 48; Allegro Pocztex Kurier 48 pobranie; Allegro Kurier DPD; Allegro Kurier DPD pobranie; Allegro Kurier UPS (do 10 kg) 1,99 zł brutto 3,99 zł brutto
dostawa kurierem z zagranicy do Polski: Kurier UPS wysyłka z Czech; Kurier UPS wysyłka z Niemiec; Kurier DPD wysyłka z Czech; Kurier DPD wysyłka z Niemiec 1,99 zł brutto 3,99 zł brutto
dostawa kurierem: X-press Couriers; Kurier Pickpack 3,99 zł brutto 3,99 zł brutto
 
W nowej odsłonię Program Szybkich Wysyłek ma potrwać od 19 lipca 2021 roku do 31 grudnia 2021 r. Myślę, że takie warunki programu przyczynią się do znacznego przyspieszenia nadawania paczek przez sprzedawców na Allegro, na czym zyskają też klienci dokonujący zakupy na tej platformie.

Źródło: Allegro.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu