Filmy

Godzilla II: Król potworów - nowy, lepszy zwiastun już jest! Ależ widowisko!

KK
Konrad Kozłowski
17

„Godzilla” z 2014 roku to w mojej ocenie udana produkcja Garetha Edwardsa, ale tym razem projekt powierzono komu innemu. W efekcie Godzilla II: Król potworów zapowiada się nieco inaczej, ale czy lepiej? Zobaczcie zwiastun!

Najważniejszy zarzut wobec Godzilli z 2014 roku? Zbyt mało Godzilli w Godzilli. Max Borenstein, który napisał scenariusz do obydwu filmów, postanowił poprzednim razem nie ukazywać na ekranie zbyt często samej Godzilli, dlatego tym razem już tego błędu raczej nie popełni. Mnie nie przeszkadzała taka ilość Godzilli na ekranie, jaką otrzymaliście, ale rozumiemy pretensje do scenarzysty - niektórzy twierdzą nawet w żartach, że w zwiastunie nowego filmu Godzilla częściej gości na ekranie, niż w filmie sprzed 4 lat. Wizja Edwardsa była jednak piękna na swój sposób i wiele wskazuje na to, że drugi film również będzie wspaniale wygląda na kinowym ekranie.

Zobacz też: Ależ rozmach Warner Bros.! Oto zwiastunyAquamana, Godzilli i Shazam!

Tym razem jednak fabuła potoczy się nieco innymi torami, ponieważ Godzilla jest już znana światu i to nie ona będzie zagrożeniem dla ludzkości, lecz tytani - potwory najwyraźniej pragnące zrównać z ziemią wszystkie inne istoty żywe na naszej planecie. W filmie zobaczymy między innymi Millie Bobby Brown znaną ze Stranger Things, Kyle'a Chandlera z Bloodline, Verę Farmiga z Obecności i Kena Watanabe, który ponownie wcieli się w doktora Ishiro Serizawę.

Zwiastun Godzilla II: Król potworów

Nowy materiał, jak widzicie, nie jest już tak melancholijny, lecz pełen akcji i dynamicznych scen. Dodatkowo, mamy okazję zobaczyć większość Tytanów, o których mowa w zwiastunie - którzy z nich okażą się naszymi sprzymierzeńcami, a którzy będą starać się nam "zaszkodzić". Godzilla II: Król potworów zapowiada się jako niezły blockbuster i film, który po prostu trzeba zobaczyć w kinie. Miejmy nadzieję, że historia, którą napisali Max Borenstein, Zach Shields i Michael Dougherty będzie równie udana, co oprawa wizualna filmu.

Premiera filmu Godzilla II: Król potworów już wiosną 2019.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: