Filmy

Captain Marvel na pierwszym takim zwiastunie! Na takie widowisko liczyliście?

Konrad Kozłowski
Captain Marvel na pierwszym takim zwiastunie! Na takie widowisko liczyliście?
15

Podobno całe MCU czekało na film opowiadający o Captain Marvel - a skoro tak, to oczekiwanie będzie upływać nam w coraz lepszych humorach, bo zaprezentowany nowy zwiastun "Kapitan Marvel" prezentuje się o niebo lepiej, niż poprzedni.

Narzekaliście na brak akcji? Tym razem nie powinniście mieć już tych takich zarzutów wobec nowego zwiastunu "Captain Marvel", który został opublikowany w nocy. Nieco ponad dwuminutowy materiał rzuca sporo światła na fabułę filmu, ale pokazuje też, że fani widowiskowego kina akcji z uniwersum kinowego Marvela nie będą musieli obawiać się zredukowanej dawki emocji. Wiemy teraz także, że będziemy mieli do czynienia z (nie)typowym originem, czyli historią opowiadającą w dużym stopniu o powstaniu superbohaterki. Nie bez znaczenia będzie jednak konflikt, w którego środku się znajdzie. Kapitan Marvel to tak naprawdę Carol Danvers – kobieta, która po spotkaniu z obcą rasą Kree dysponuje nadprzyrodzonymi mocami. Przebłyski poprzedniego życia nie dają jej zapomnieć o tym, kim była. Produkcja będzie pierwszym filmem w uniwersum Marvela, którego akcja rozgrywa się w latach 90.

Kapitan Marvel zagrała Brie Larson, którą znamy między innymi z "Kong. Wyspa czaszki". Na ekranie pojawi się plejada znanych postaci/aktorów z Samuelem L. Jacksonem jako Nick Fury na czele. Ponadto angaż dostał Jude Law (ostatnio jako Albus Dumbledore w "Fantastyczne Zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda"), który stał się Mar-Vellem. Cieszy mnie obecność Bena Mendelsohna, który zagrał Talosa - jego ujrzymy pod dwoma postaciami.

Zobacz też: kolejność filmów Marvela. Jak oglądać?

Nowy zwiastun "Captain Marvel"

Na ile "Kapitan Marvel" okaże się klasycznym kinem superbohaterskim, a na ile uda mu się nas zaskoczyć w kinach? Chyba wiele osób liczy na to drugie - mnogość produkcji pojawiających się w kinach w ostatnich latach mogła spowodować delikatne zmęczenie materiału. DC kompletnie nie potrafi pozbierać się po niezwykle słabym początku, Sony (Marvel) udaje się zarabiać kosmiczne sumy nawet na średnio udanych produkcjach ("Venom"), a Marvel dzięki spójnemu i silnemu uniwersum zapewnia dobry grunt nawet słabszym filmom, które uzupełniają budowany od lat świat.

"Kapitan Marvel" w kinach w marcu 2019.

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu