Telewizja

Znalazłem jeszcze jeden powód za wymianą telewizora na 4K

Konrad Kozłowski
Znalazłem jeszcze jeden powód za wymianą telewizora na 4K
4

Serwisy streamingowe rozpuściły widzów wymagających najwyższej jakości - rozdzielczość 4K to przy nowych produkcjach norma, ale ze świeczką jej szukać na platformach telewizyjnych. Na szczęście to się zmienia.

Polscy twórcy od jakiegoś czasu dostarczają nam lokalne produkcje w 4K. Tworzy je TVN (między innymi "Pułapka" i "Pod powierzchnią"), ale te można oglądać tylko przez internet na Playerze i wybranych telewizorach, natomiast seriale Canal+ jak "Kruk" i "Nielegalni" trafiają do emisji na Canal+ 4K Ultra HD na platformie nc+ oraz do oferty VOD na dekoderze 4K UltraBOX+. Wspomniany kanał, to także miejsce, gdzie można oglądać mecze piłkarskiej Premier League w 4K (prawa przedłużono do 2022 roku!) , a wcześniej Ligi Mistrzów. W ramówce znajdują się także liczne programy dokumentalne, w których nie sposób nie docenić wyższej rozdzielczości obrazu, jak również kilka seriali, na przykład "Wersal. Prawo krwi" i nowość od BBC pt. "Bulletproof". W tej wyliczance czegoś ewidentnie brakuje, prawda? Już pewnie domyślacie się o co mi chodzi. Filmy! Gdzie są filmy w 4K?

W kuluarach o tym ruchu mówiło się od jakiegoś czasu, ale dopiero dzisiaj nc+ ogłasza rozpoczęcie współpracy z 20th Century Fox. Co to oznacza? Wiem, że nie wszyscy zwracają uwagę na to, jaka wytwórnia stoi za konkretnym filmem, więc posłużę się tytułami produkcji, które będzie można oglądać w najbliższym czasie na Canal+ 4K Ultra HD, ale także nc+ GO, nc+ GO TV oraz Player+.

Wyżej wymienione filmy wzbogacą ramówkę i ofertę tylko nc+ - podpisana umowa jest bowiem kontraktem na wyłączność i właśnie na tej platformie widzowie będą mogli obejrzeć filmy 20th Century Fox w pierwszej kolejności. Zobaczenia kilku z nich już nie mogę się doczekać - Oscarowy "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri", "Wojna o planetę małp" czy "Logan: Wolverine" będą prezentować się fenomenalnie.

Ekskluzywna współpraca z 20th Century Fox Film umacnia pozycję CANAL+ jako lidera treści premium na polskim rynku telewizyjnym. Unikalna oferta 4K produkowana przez różne jednostki 20th Century Fox Film, która trafi niebawem do naszych abonentów, jest kolejnym efektem naszych znaczących inwestycji w rozwój tego segmentu treści - Manuel Rougeron, Prezes Zarządu platformy nc+

Czy i kiedy do tej listy będzie można dopisać na przykład Warner Bros. czy Sony? Z pewnością o kolejnych krokach zdecyduje oglądalność już teraz zapewnionych tytułów oraz ewentualny wzrost liczby abonentów nc+ wybierających ofertę z dekoderem 4K. Orange TV również oferuje tak wysoką rozdzielczość, ale ograniczona jest tylko do kanału Eleven Sport 4K, gdzie można oglądać m. in. hiszpańską piłkę oraz Formułę 1, natomiast w ofercie na życzenie najciekawiej wygląda propozycja kanału Discovery. Od wprowadzenia kanału Elevon Sport w 4K do oferty Orange TV mija rok, więc abonenci coraz częściej zadają sobie pytanie o dodanie go do oferty nc+.  Przybywa więc powodów przemawiających za wymianą telewizora na model z ekranem 4K, bo już nie tylko online będzie można oglądać seriale i filmy w tej rozdzielczości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu