Telewizja

Nie musisz mieć satelity czy kablówki, by obejrzeć 9. sezon The Walking Dead

Grzegorz Ułan
Nie musisz mieć satelity czy kablówki, by obejrzeć 9. sezon The Walking Dead
17

FOX Play i National Geographic Play to nie jedyne nowe opcje, które pojawiły się dziś na obejrzenie 9 sezonu The Walking Dead czy Mars 2. Dostaliśmy dzisiaj również informację od WP Pilot, że do ich oferty dołączają trzy nowe kanały w jakości HD - FOX, FOX Comedy i National Geographic (również Nat Geo People HD i Nat Geo Wild HD).

Przy okazji tej premiery nowych kanałów na WP Pilot zacząłem się zastanawiać, czy aby kablówki i platformy satelitarne nie powinny zacząć się bać, przynajmniej w temacie usługi telewizyjnej. Wielu potencjalnym klientom wystarczy już tylko dostęp do internetu i wykupienie Netfliksa, HBO GO czy Showmaksa, które są samodzielnymi usługami online. Patrząc jeszcze na to, jak się rozwija WP Pilot, jak dochodzą nowe kanały do tej usługi, być może i niedługo stracą tych, którzy wykupują telewizję dla kliku kanałów, których nie ma w naziemnej telewizji.

Osobiście brakuje mi na przykład dostępu do Comedy Central (sitcomy mogę oglądać w kółko - teraz codziennie o 21:00 można na nim oglądać Młodego Sheldona), ale i atrakcyjną propozycją jest również debiutujący na WP Pilot FOX HD, zwłaszcza dla fanów The Walking Dead, czyli serialu, którego 9 sezon ma swoją premierę w tej stacji 8 października o 22:00. Na National Geographic HD też czasem można trafić ciekawe pozycje, jak na przykład wspomniany Mars, którego drugi sezon pojawi się w tej stacji w listopadzie.

To naprawdę staję się już znaczący gracz, którego spokojnie można nazywać „internetową kablówką”, z tą różnicą, że nie musimy ciągnąć do siebie kabli (a często nie możemy, bo lokalizacja nie ta) czy montować anten satelitarnych za oknem. Korzystając z tej premiery postanowiłem przejrzeć oferty - UPC, nc+, Orange i Cyfrowego Polsatu i ich pakiety telewizyjne, w których dostępne są przynajmniej te dwa kanały - FOX i Comedy Central.

W UPC oba kanały dostępne są w pakiecie za 59,99 zł miesięcznie (79,99 zł w zestawie z internetem) w Cyfrowym Polsacie w pakiecie telewizyjnym za 60 zł, czyli podobnie, w nc+ w pakiecie COMFORT+ za 39,99 zł, a w Orange TV z internetem 89,99 zł.

Jak to wygląda teraz na WP Pilot? Oba kanały dostępne są już w kanale podstawowym za 19,90 zł (14,90 zł - płatność cykliczna). W przypadku, gdy zależy nam jeszcze na kanałach National Geographic możemy wykupić najdroższy pakiet za 36,90 zł (32,90 zł - płatność cykliczna).

Tutaj oczywiście potrzebny nam będzie internet, najlepiej nielimitowany i również bez kabli - więc jedyną aktualnie opcją będzie tu mobilny internet domowy w T-Mobile, bez limitu danych, z ograniczeniem prędkości do 20 Mb/s (powinno wystarczyć do komfortowego oglądania) za 49 zł miesięcznie.

Tak więc podsumowując, w przypadku tańszego pakietu w WP Pilot, łącznie zapłacimy - 68,90 zł (63,90 zł cyklicznie), a w droższej opcji 85,90 zł (112,90 zł).

W pierwszej opcji jest taniej niż w kablówkach czy w Orange TV, jednak nie na tyle, by rezygnować z takiej opcji, jeśli nasza lokalizacja pozwala na instalację telewizji i internetu kablowego, to nadal korzystniej jest korzystać z takiego rozwiązania. Przynajmniej ze względu na stabilność i prędkość internetu stacjonarnego.

Natomiast w przypadku, gdy nie możemy w naszej lokalizacji zamówić kablówki, oferta WP Pilot wydaje się już dziś skrojona na potrzeby telewizyjnych maniaków, dzięki której mogą oglądać sporo ulubionych kanałów online na komputerze, telewizorze (Chromecast, Android TV) czy na urządzeniach mobilnych. Tę opcję możemy porównać do oferty Cyfrowego Polsatu czy nc+, w przypadku których po dokupieniu takiego samego internetu zapłacimy zdecydowanie więcej, przynajmniej w tej pierwszej opcji pakietu na WP Pilot za 19,90 zł.

Z kolei jeśli już macie podpisaną umowę z nc+, warto przyjrzeć się tymczasem ich nowej ofercie na dostęp na wszystkich urządzeniach do FOX Play i National Geographic Play, o której pisał Wam już dziś Konrad.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu