34

nc+ prezentuje dekoder 4K UltraBOX+ i zapowiada transmisje sportowe w 4K

UltraBOX+ z 4K od nc+ prezentacja - zdjęcie 4
Podczas dzisiejszej konferencji nc+ zaprezentował swój nowy dekoder obsługujący rozdzielczość 4K. Jednocześnie zapowiedziane zostały pierwsze emisje programów w ultrawysokiej rozdzielczości.

UltraBOX+ z 4K w pierwszej kolejności posłuży abonentom do zobaczenia… transmisji sportowych. Podczas konferencji nie poznaliśmy żadnych konkretnych wydarzeń, które będą transmitowane w 4K przez nc+, ale nie trudno jest domyślać się już teraz, o jakie wydarzenia chodzi. Moje typy to piłkarska Liga Mistrzów i mecze Premier League – do obydwu rozgrywek nc+ posiada już prawa, więc jedynym brakującym elementem tej układanki będzie odkupienie praw do sygnału w 4K.

UltraBOX+ z 4K od nc+

UltraBOX+ z 4K od nc

Oczywiście nowy dekoder będzie wspierał ofertę VOD oraz nc+ go TV – jeśli w katalogu którejkolwiek usług znajdą się produkcje w rozdzielczości 4K, to będzie je można zobaczyć właśnie w takiej wersji. Co więcej, nc+ zapowiedziało nagrywanie swoich produkcji właśnie w 4K, by już niedługo móc emitować je na własnej platformie. Czy to oznacza, że poprzednie dwa sezony Belfra (2. sezon będzie miał premierę 22 października) były nakręcone tylko w 1080p? Pewni jesteśmy tego, że dekoder trafi do oferty nc+ już w listopadzie, a wtedy powinniśmy poznać pierwsze konkretne tytuły, które zobaczymy w 4K. Warto wspomnieć o funkcji nagrywania trzech programów jednocześnie w trakcie oglądania czwartego w czasie rzeczywistym. Materiały będą oczywiście rejestrowane w 4K, o ile tak będą nadawane – również z tego powodu pojemność dysku zwiększono do 1 TB.

Nie obawiajcie się wzrostu cen abonamentu nc+ – zapowiedzi są bardzo jasne i klarowne: nie będzie podwyżek cen subskrypcji. nc+, jako pierwsze w satelitarnej gałęzi rynku dostawców, nie chce zrazić klientów i traktuje wprowadzenie dekodera i oferty z 4K, jako inwestycję.

UltraBOX+ z 4K od nc+ prezentacja - zdjęcie 1
UltraBOX+ z 4K od nc+ prezentacja - zdjęcie 2
UltraBOX+ z 4K od nc+ prezentacja - zdjęcie 3

Jakie nowości programowe Canal+ zapowiada na tę jesień? Wśród zapowiedzianych tytułów pojawiły się Dziewczyna z pociągu, 3. sezon Mr Robot, Uprowadzona, Jordskott – las zaginionych (sezon 2) oraz cała masa sportu, gdzie nie zabraknie meczy ligi angielskiej, polskiej ekstraklasy oraz dwóch ostatnich turniejów Speedway Grand Prix. W ofercie VOD pojawią się Obcy: Przymierze, The Circle – Krąg, Jutro będziemy szczęśliwi, Wszystko albo nic oraz Dudi: Cała naprzód. Ramówkę alekino+ uzupełnią Top of the Lake 2, Valkyrien. Klinika przetrwania, Syn szwała, Kino mówi: starość, Nawet góry przeminą, Szukając Kelly, Zupełnie Nowy Testament, Miara człowieka, Moja miłość.

premiera belfer - obsada

Na konferencji przypomniano oczywiście o nadchodzącej premierze Belfra 2 – gośćmi specjalnymi była chyba najważniejsza część obsady, czyli Maciej Stuhr oraz młode pokolenie: Eliza Rycembel, Zofia Wichłacz i Michalina Łahacz. Mieliśmy także okazję zobaczyć odświeżoną czołówkę, którą utrzymano w stylu tej z pierwszego sezonu – kluczowe są tu oczywiście kreda i szkolna tablica. Dodam też, że efekty, które zobaczycie nie zostały wygenerowane komputerowo, lecz faktycznie użyto prawdziwej kredy malując po tablicy. Zaznaczono, jak czasochłonnym było to procesem.

Wpis aktualizowany…