Facebook

Budowa Metaverse pochłania, Facebook nie ma czasu na organizację konferencji F8

Kamil Świtalski
Budowa Metaverse pochłania, Facebook nie ma czasu na organizację konferencji F8
1

Jeżeli czekaliście na facebookową konferencję F8, to... nic z tego. Impreza w tym roku się nie odbędzie.

Pierwsza konferencja Facebook F8 odbyła się wiosną 2007 roku. Następne jej odsłony obserwowaliśmy przez lata regularnie. Owszem, przerwy się zdarzały — ale w latach 2014-2021 każdej wiosny mogliśmy liczyć na tłumne zapowiedzi od największej społecznościówki świata. W tym roku jednak impreza się nie odbędzie. Dlaczego?

Podobnie jak w minionych latach, robimy krótką przerwę i nie organizujemy F8 w 2022 roku, ponieważ przygotowujemy się do nowych inicjatyw, które są dostosowane do następnego rozdziału Internetu, a także kolejnego rozdziału naszej firmy: budowania metaverse

— czytamy w oficjalnym oświadczeniu. Jak widać — budowanie wirtualnej rzeczywistości nie jest łatwym zadaniem, a firma chce się do niego przyłożyć należycie. Dlatego ten rok w którym akurat chętnie obejrzałbym konferencję by dowiedzieć się więcej na temat planów i nowości które czekają firmę po rewolucyjnych zmianach. Minęło dopiero kilka miesięcy od chwili, w której Facebook oficjalnie obrał nową nazwę — i zapowiedział swoją wizję przyszłości. Tą ma być nie po prostu serwis społecznościowy, jak ma to miejsce obecnie, a całe Metaverse. Świat wirtualny, który ma działać na zasadach tego realnego. To tam mamy pracować, bawić się, spotykać z przyjaciółmi. Najwyraźniej jednak tworzenie go jest na tyle angazujące, że póki co nie ma czasu opowiadać o tym co się zmieni, co nas czeka, ani też na zapowiedzenie nowych funkcji.

No cóż, skoro nie F8, to Connect. Jeszcze w tym roku mamy doczekać się kolejnej odsłony innej imprezy Facebooka — tej, która w dużej mierze skupiać się będzie właśnie na wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news