Polska

Darmowa dostawa dla wszystkich w Empik Premium free od dzisiaj!

Konrad Kozłowski
3

Empik uruchamia dzisiaj nową ofertę Premium free, która zastępuje dotychczasowy program Mój Empik. Najważniejszą korzyścią nowego programu jest darmowa dostawa.

Mój Empik to nieco zapomniany program Empiku, który został uruchomiony w 2016 roku. Od tamtej pory sporo się zmieniło, bo Empik uruchamiał nowe oferty pozostawiając Mój Empik bez zmian - do dzisiaj korzysta z niego 5 mln osób. Mimo wszystko, takie działanie z wprowadzeniem Empik Go czy Empim Premium w tle było nieco niezrozumiałe, ale nadszedł czas by nadrobić braki. Od dziś wszyscy klienci należący do programu Mój Empik automatycznie staną się użytkownikami programu Empik Premium free. Oznacza to, że wszystkie dotychczasowe korzyści jak cyfrowe paragony i zwroty bez paragonów, czyli cała aktywność na naszym koncie, pozostają na swoim miejscu, a na liście pojawią się nowe.

Empik Premium free z darmową dostawą dla każdego

Użytkownicy, którzy są już zarejestrowani lub założą konto i aktywują darmową ofertę, będą mogli korzystać z bezpłatnej dostawy do takich punktów, jak stacje Orlen, Poczta Polska, a także do Paczkomatów. Jedyny warunkiem, jaki muszą spełnić jest przekroczenie progu minimalnej kwoty zamówienia, która wynosi 40 złotych. Wśród opcji dostawy nie znalazła się dostawa kurierem, która pozostaje dostępna tylko dla subskrybentów płatnego programu Empik Premium.

Nowa usługa Empik Music może być odpowiedzią na braki polskiej muzyki w streamingu

Zamówienia można składać nie tylko zamawiając produkty sprzedawane przez Empik, ale także przez sklepy, które mają swoją ofertę na Empik.com i należą do grupy sprzedawców Premium. Oprócz darmowej dostawy, której szczegóły opisałem powyżej, Empik Premium free gwarantuje klientom dostęp do kilku tysięcy podcastów oraz 200 audiobooków oraz e-booków w aplikacji Empik Go. Taka liczba być może nie robi wrażenia na tle kilkunastu tysięcy tytułów w katalogu, ale są to treści udostępniane całkowicie bezpłatnie.

Empik Premium - promocja przedłużona, Empik Music za darmo na 6 miesięcy

Empik postanowił też przedłużyć promocję na subskrypcję Empik Premium, która potrwa do końca września. Dzięki niej Empik Premium kosztuje o połowę mniej (jedna z ofert to 40 zł za rok). Dodatkowo, nowi klienci mogą liczyć na aż 6 miesięcy darmowego dostępu do Empik Music - nowej usługi muzycznej Empiku, która uruchomiona została w maju.

To dobra decyzja, czekam na kolejny krok Empiku

W przedpremierowej rozmowie na temat nowości od szefa Empik Premium Piotra Frankowskiego dowiedziałem się, że Empik nie docenił sieci własnych salonów w kontekście sprzedaży subskrypcji. Nie ujawnił, jak rozkłada się balans pomiędzy transakcjami dokonywanymi online i offline, ale skoro rezultaty zaskoczyły sam Empik, to nie mówimy tu o marginalnym udziale salonów. To pokazuje, jak silnym elementem oferty Empiku są stacjonarne sklepy, dlatego mam nadzieję, że nie będzie to wstrzymywać kolejnych nowości w Empik Premium.

Chcą rywalizować ze Spotify, Audioteką i Legimi. W co gra Empik?

A potencjał jest całkiem spory, szczególnie gdy spojrzymy na firmę, która to już zrobiła - darmowa dostawa każdej paczki (nawet następnego dnia) i cały pakiet usług cyfrowych w ramach jednej opłaty to coś, do czego powinien dążyć Empik. Dziś bowiem rozdzielenie oferty na Empik Premium, Empik Go (kilka wariantów) oraz Empik Music może wprowadzać nieco zamieszania dla tych, którzy korzystają z całego pakietu usług. Piotr Frankowski nie wyklucza, że do takiej konsolidacji dojdzie, ale wyraźnie widać, że firma jest teraz skupiona przede wszystkim na stworzeniu propozycji dla szerokiego grona (potencjalnych) klientów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu