15

Superbohaterowie odchodzą na emeryturę, co potem? Zwiastun Dziedzictwa Jowisza od Netflix

Dziedzictwo Jowisza
Netflix zrealizował serial na podstawie komiksów Marka Millara i Franka Quitely’ego pt. "Dziedzictwo Jowisza". Właśnie zaprezentowano pierwszy zwiastun produkcji.

Nie możemy narzekać na brak produkcji o superbohaterach, a w ostatnim czasie coraz częściej dostajemy oryginalne i zaskakujące filmy oraz seriale. Wystarczy spojrzeć na propozycje Amazonu na Prime Video: „The Boys” oraz „Invicible” to zupełnie inne spojrzenie na osoby obdarzone supermocami.

Oto zwiastun „Kosmiczny Mecz: Nowa era”! Oj chyba nie na to liczyliście

Nie powiem, żebyśmy mieli dosyć typowych opowieści o herosach ratujących Ziemię, galaktykę czy wszechświat, ale odstępstwa od normy – szczególnie tak udane – są na wagę złota. Netflix też ma w swoim dorobku seriale science fiction tego rodzaju, bo przecież „The Umbrella Academy” wypadła znakomicie na przestrzeni dwóch sezonów.

O czym opowiada serial „Dziedzictwo Jowisza”

Tym razem również na podstawie komiksu zrealizowano serial „Dziedzictwo Jowisza”, który pod lupę bierze starzejących się superbohaterów. Ci bowiem nie cieszą się nieśmiertelnością i po 90 latach służenia ludzkości będą musieli odejść. W ich miejsce pojawią się ich potomkowie, ale sytuacja jest znacząco inna i nie jest jasne, czy ta zmiana warty przebiegnie gładko i bez żadnych problemów.

Patryk Vega ogłosił nowy projekt. Będziecie mocno zaskoczeni

W opisie czytamy, że: obdarzeni supermocami młodzi herosi pragną dowieść swojej wartości, jednak dorównanie legendzie i spełnienie wygórowanych oczekiwań rodziców okaże się trudniejsze, niż myśleli. Serial opowiada historię obejmującą wiele dziesięcioleci i porusza trudne tematy związane z rodziną, władzą i lojalnością.

„Dziedzictwo Jowisza” – zwiastun serialu Netflix o superbohaterach

Kwiecień na Netflix – mnóstwo nowości, w tym dwie mocne polskie premiery

W ekipie producentów wykonawczych znaleźli się autorzy komiksu Mark Millar i Frank Quitely, a także Lorenzo Di Bonaventura, Dan McDermott, Steven S. DeKnight, James Middleton i Sang Kyu Kim. W serialu występują Josh Duhamel, Leslie Bibb, Ben Daniels, Elena Kampouris, Andrew Horton, Mike Wade, Matt Lanter oraz Ian Quinlan. Wiemy, że serial będzie liczyć 8 odcinków, a premiera odbędzie się już 7 maja. Wtedy na platformie pojawi się cały 1. sezon „Dziedzictwa Jowisza”.