Seriale

Ależ to będzie widowisko! Poznaliśmy obsadę serialu "Obi-Wan Kenobi" w uniwersum Star Wars

Konrad Kozłowski
Ależ to będzie widowisko! Poznaliśmy obsadę serialu "Obi-Wan Kenobi" w uniwersum Star Wars
4

Nareszcie poznajemy jakieś konkrety odnośnie serialu "Obi-Wan Kenobi", który zmierza na Disney+. Oto gwiazdorska obsada, którą zobaczymy na ekranach!

To chyba najbardziej wyczekiwany serial wśród wszystkich zapowiedzianych projektów Star Wars przez Disney. "Obi-Wan Kenobi" pozwoli nam bowiem śledzić losy bohaterów, których tak dobrze znamy. Ale nie tylko, bo ogłoszona obsada pozwala też sądzić, że będziemy mieli szansę poznać całkiem sporo nowych postaci, które miały wpływ na historię lubianych (anty)bohaterów. W roli głównej zobaczymy, oczywiście, Ewana McGregora, który ponownie wcieli się w Kenobiego.

Kina wracają do formy? Wystarczył „Godzilla vs. Kong”, by pobić rekord!

U jego boku najwyraźniej będzie nam dane ujrzeć dość młodego Anakina Skywalkera, bo do tej roli powróci Hayden Christensen. Jest to wiadomość, która ponownie podzieli fanów, ale myślę, że danie mu szansy było właściwą decyzją. Pytanie jednak brzmi, czy jego Anakin Skywalker pojawi się tylko jako wspomnienia, czy aktor przywdzieje kostium Dartha Vadera.

Obsada serialu "Obi-Wan Kenobi" - znane twarze i głośne nazwiska

Ponadto w obsadzie znaleźli się Moses Ingram, Joel Edgerton, Bonnie Piesse, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O'Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessel oraz Benny Safdie. Kilka twarzy na pewno z łatwością rozpoznacie, bo są to aktorzy, których znamy z wielu produkcji - hollywoodzkich filmów oraz popularnych seriali. Ciekawi mnie obecność aktorów, których kojarzymy raczej z produkcjami komediowymi - czyżby ich zadaniem było właśnie wprowadzenie humoru do "Obi-Wana Kenobiego"?

Kwiecień na Netflix – mnóstwo nowości, w tym dwie mocne polskie premiery

Potwierdzone zostało, że akcja serialu będzie rozgrywać się 10 lat po "Zemście Sithów", ale nie wiemy na tę chwilę, jaką dokładnie historię opowie serial. McGregorowi przybyło oczywiście lat i może zagrać bardziej zaawansowanego wiekowo Obi-Wana, lecz czy producenci pokuszą się o zahaczenie innych ram czasowych? Cały projekt jest wciąż owiany ogromną tajemnicą, a mój apetyt, oczekiwania i emocje mu towarzyszące tylko urosły po dzisiejszym ogłoszeniu obsady. Widać jak na dłoni, że nie będzie to poboczna, traktowana z przymrużeniem oka opowieść, lecz niezwykle istotny element całego uniwersum.

Grafika główna.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu