Seriale

Przerażający nowy zwiastun 4. sezonu "Opowieści podręcznej". Znamy datę premiery

Konrad Kozłowski
Przerażający nowy zwiastun 4. sezonu "Opowieści podręcznej". Znamy datę premiery
10

Po dłuższej niż się spodziewano przerwie wróci "Opowieść podręcznej" z 4. sezonem. Pierwszy zwiastun zaostrza apetyt, tym bardziej, że znamy już datę premiery nowych odcinków.

"Opowieść podręcznej" to jeden z fenomenów ostatnich lat. Po premierze pierwszego sezonu na Hulu serial zyskał ogromną popularność, a jednocześnie zwiększyło się zainteresowanie książką, na podstawie której napisano scenariusz. Powieść Margaret Atwood debiutowała w Polsce w 1992 roku, ale raczej trudno było ją do niedawna zaliczyć do przodujących w sprzedaży książek. Wszystko zmieniło się po premierze serialu, który rozbudowuje fabułę z książki, a teraz otrzymuje już 4. sezon.

Nowość Netfliksa, które nie mogę się doczekać – „Kobieta w oknie” z datą premiery

Co ciekawe, pierwsze wydanie "Opowieści podręcznej" ukazało się w 1985 roku, a na kontynuację czytelnicy musieli czekać do 2019 roku, kiedy to wydane zostały "Testamenty" opisujące dalsze losy podręcznych. Skok czasowy jest jednak nieco mniejszy, aniżeli pomiędzy datami premier książek, bo "Testamenty" opowiadają historię 15 lat po wydarzeniach z  "Opowieści podręcznej".

Twórcy serialu, ze względu na możliwość prowadzenia historii na przestrzeni aż trzech dodatkowych sezonów poza premierowym, byli zmuszeni do wdrożenia kilku zmian. Wyszło to serialowi na dobre, ponieważ utrzymywany na przestrzeni tylu epizodów klimat, specyficzna atmosfera oraz poziom realizacji zdecydowanie wynagradzają widzom spędzony przed ekranami czas.

„Przyjaciele” trafią na HBO GO. Wiemy, kiedy będą dostępne wszystkie odcinki

I o ile kwestie wizualno-dźwiękowe przez cały czas zapewniają dużą satysfakcję z seansu, tak poprowadzenie wątku głównej bohaterki nie wszystkim przypadło do gustu, tym bardziej w sytuacjach, gdy serial tracił na dynamice. Nie zaliczam się do osób, które kompletnie straciły zainteresowanie serialem, ale rzeczywiście mój entuzjazm również osłabł, dlatego zapowiedź nowego sezonu - którą zobaczycie poniżej - powinien zmobilizować nas do oglądania.

Zwiastun i data premiery 4. sezonu "Opowieści podręcznej"

Opublikowany przez serwis Hulu zwiastun powinien z powrotem przyciągnąć widzów, którzy widzieli poprzednie serie, ale może także zadziałać jak silny magnes na nowych widzów. A wszystko dlatego, że tym razem posuwamy się jeszcze dalej z akcją i to na tyle, że przed nami wizyta w zupełnie nowych i nieznanych bliżej lokalizacjach.

Zamiast zamkniętych pomieszczeń z pierwszej serii, tym razem mamy szansę zobaczyć kolejne miejsca dotknięte przez nowy prężnie działający nowy system. Oprócz tego, wygląda na to, że dane nam będzie zobaczyć bezpośrednie starcie June z Lydią, na co widzowie czekają od pierwszego spotkania tych dwóch postaci. Na koniec zwiastunu słyszymy bardzo wymowną wypowiedź od June, która przedstawia się jako obywatel Stanów Zjednoczonych, a my mamy szansę zobaczyć z dalszego planu dok w Kanadzie.

HBO GO w marcu - „Liga sprawiedliwości” oraz trylogie Ojca chrzestnego, Hobbita i Władcy pierścieni

Nowy zwiastun 4. sezonu Opowieści podręcznej

Premiera 4. sezonu "Opowieści podręcznej" zaplanowana jest na 28 kwietnia w serwisie Hulu, zaś zaledwie jeden dzień później będziemy mogli oglądać nowe odcinki w Polsce na HBO GO. Wielu widzów skarży się w komentarzach, że przerwa od emisji ostatniego odcinka była zbyt długa, niektórzy dodają nawet, że nie są w stanie przypomnieć sobie, co wydarzyło się pod koniec 3. serii. Jeśli dotyczy to również Was, to wszystkie dotychczasowe odcinki możecie oglądać na HBO GO, podobnie jak dokument poświęcony autorce i książce, na której bazuje cała seria pt. "Margaret Atwood. Słowo to siła" (od 1 marca dostępny na HBO GO).

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu