Gry

To juz pewne: Cyberpunk 2077 zawita na tegoroczne targi E3!

Kamil Świtalski
To juz pewne: Cyberpunk 2077 zawita na tegoroczne targi E3!
14

Cyberpunk 2077, nowa gra CD Projekt RED, jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier już od pierwszych zapowiedzi. I po wielu latach ciszy i domniemywań nareszcie mamy oficjalną informację, że więcej o grze usłyszymy jeszcze w czerwcu!

Cyberpunk 2077 to projekt, o którym pierwszy raz usłyszeliśmy kilka lat temu. Pierwsze wzmianki pojawiły się jeszcze w 2012 roku, styczeń 2013 przyniósł pierwszy trailer i... dużo ciszy. Raptem kilka tygodni temu coś się w tej kwestii ruszyło. Z konta Cyberpunk 2077 na Twitterze dodano pierwszy od dawna wpis i pojawiły się spekulacje, jakoby gra miała pojawić się na tegorocznych targach E3 w Los Angeles. Teraz mamy już oficjalne potwierdzenie ze strony CD Projekt RED. Firma planuje stoisko ze swoim nowym RPG!

Zakulisowo regularnie mówi się o tym, że Cyberpunk 2077 wciąż jest w powijakach i od premiery dzieli nas jeszcze wiele długich miesięcy. Oczywiście firma nie komentuje tych plotek, a jeden wpis w serwisie społecznościowym z ich strony sprawia, że giełda szaleje. Ale z drugiej strony raczej nikogo nie powinno to dziwić — w końcu mówimy o jednych z najbardziej uznanych w tej generacji twórców.

Spekuluje się, że CD Projekt RED zaprezentuje na targach E3 2018 pierwsze materiały z rozgrywki Cyberpunk 2077, a ich premiera miałaby być wielką bombą na konferencji Sony, jako że firmy od kilku lat dzielnie ze sobą współdziałają. Już wcześniej też mówiło się o wielkiej premierze gry w połowie przyszłego roku — no i faktycznie, w ten sposób wszystko zaczyna układać się w logiczną całość. Po ogromnym sukcesie Wiedźmina 3 oczekiwania co do gry są ogromne, ale wierzę, że twórcy sprostają temu zadaniu. Póki co jednak musimy uzbroić się w odrobinę cierpliwości. Do targów E3 2018 pozostało jeszcze kilka miesięcy, odbędą się w dniach 12-14 czerwca 2018.

Źródło: Segment Next

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu