Mobile

5 świetnych darmowych gier, w które zagracie na smartfonach. Bez reklam i mikropłatności

Kamil Świtalski
5 świetnych darmowych gier, w które zagracie na smartfonach. Bez reklam i mikropłatności
12

Gry na smartfony nie cieszą się specjalnym powodzeniem. Mają opinię nudnych, wtórnych, a przede wszystkim wyjątkowo drogich w swojej bezpłatności. Jasne, te oparte na mikropłatnościach i najeżone reklamami potrafią być naprawdę drogie. Ale oto pięć zupełnie darmowych, pozbawionych reklam, gier na iOS i Androida, w które zagracie całkowicie za darmo... no chyba że gdzieś utkniecie i będziecie potrzebowali pomocy, ale to uznajemy w tym przypadku za pójście na łatwiznę!

Tworząc poniższe zestawienie starałem się dobierać różne gatunki i zadbać o to, aby wszystkie tytuły były naprawdę dopracowanymi grami z wyższej półki. Zbiór, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Wspólnym mianownikiem jest, rzecz jasna, forma ich dystrybucji. Wszystkie te gry na Androida / iOS dostępne są za darmo: bez reklam, mikropłatności i odblokowywania dostępu do dalszej części gry w ramach transakcji wewnątrz aplikacji!

Zobacz też:Najlepsze gry za darmo.

Data Wing

Jedna z tych gier, która okazała się dla mnie prawdziwym zaskoczeniem w końcówce 2017 roku. Przepiękna zarówno pod względem rozgrywki, wyglądu jak i oprawy muzycznej minimalistyczna zręcznościówka, w której ścigamy się po niewielkich trasach. Elektryzująca zabawa, która urzeka od wejścia. No i co tu dużo mówić: zagrajcie, a nie pożałujecie!

Recenzja gry Data Wing, dostępnej za darmo na Androida oraz iOS

Mekorama

Na fali popularności Monument Valley powstało wiele gier, które w różny sposób nawiązywały do tego klasyka. I choć wspomniana produkcja nie była pierwszą która korzystała z rozmaitych patentów, to właśnie ona najczęściej przywoływana jest w kontekście dobrze opracowanych zagadek, które oglądamy w kilku wymiarach. Mekorama jednak w niczym nie ustępuje kultowemu klasykowi. Nie brakuje tutaj zagadek, uroczego bohatera, pięknych lokacji, a przede wszystkim masy frajdy, kiedy uda nam się z nimi uporać. I to wszystko całkowicie za darmo!

Recenzja gry Mekorama, dostępnej za darmo na Androida oraz iOS

Zobacz też: najlepsze aplikacje na androida w 2018

ULTRAFLOW

ULTRAFLOW nie należy do najświeższych mobilnych hitów -- ma na swoim koncie już dobrych kilka lat. Mimo wszystko wyzwania które oferuje gra wciąż pozostają jednymi z tych, które spędzają sen z powiek i dosłownie zmuszają nas do podjęcia co najmniej jeszcze jednej próby. Wciągająca zabawa z banalnie prostym sterowaniem i zasadami, które można streścić w jednym zdaniu. Wystarczy przecież trafić do celu, mieszcząc się w z góry narzuconej liczbie odbić. Tylko tyle i aż tyle!

Recenzja gry ULTRAFLOW, dostępnej za darmo na Androida oraz iOS

Zobacz też: Simcity Buildit — kultowa marka w mobilnym wydaniu

Underhand

Jedna z najbardziej oryginalnych gier, z jakimi miałem przyjemność się zmierzyć w 2017 roku. Perełka od Spoopy Squad wyraźnie inspirowana jest światem H.P. Lovecrafta, a gra jest tak naprawdę... grą karcianą. I jeżeli na co dzień stronicie od takich rozrywek — to tutaj warto wykazać się odrobiną cierpliwości, bowiem produkcja ta wyróżnia się na tle swojej bogatej rynkowej konkurencji. Rozgrywka w Underhand przypomina nieco mechanikę znaną z Reigns — komputerowej gry karcianej, w której wcielamy się w króla rządzącego swoimi poddanymi. Na stole mamy 2 stosy kart. Jeden to nasze zasoby, które otrzymujemy losowo, a drugi to karty z zadaniami. Zasobów jest 6 rodzajów — relikwie, kultyści, więźniowie, pieniądze, jedzenie, a także podejrzenie, które wpływa negatywnie na status naszej sekty i może doprowadzić do interwencji policji.  Naszym zadaniem jest tak poprowadzenie rozgrywki, by zasoby pozwoliły przywołać jednego z bogów. Szybka, wciągająca i całkowicie darmowa zabawa, od której piekielnie trudno się oderwać!

Recenzja gry Underhand, dostępnej za darmo na Androida oraz iOS

Zobacz też: najfajniejsze gry na telefon

Wicked Lair

Klasyk, który też ma już swoje lata na karku. I choć kiedyś gra była multiplatformową, teraz wersja na iOS — niestety — nie jest już wspierana. Ale bez najmniejszego problemu uruchomiłem wczoraj w ramach testów wersję na Androida i... po raz kolejny dałem się wciągnąć w tę nietypową hybrydę, łączącą w sobie tower defense i budowanie lochów. Strategia okraszona prześliczną oprawą, oferująca wiele godzin doskonałej zabawy. Oczywiście bez jakichkolwiek opłat!

Gra dostępna jest za darmo na Androida

Grafika w nagłówku

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu