Mobile

Wyszukiwanie pojazdów na minuty jeszcze nigdy nie było łatwiejsze!

Kamil Świtalski
16

Czasami proste pomysły są... po prostu najlepsze! Tak sprawy mają się w przypadku aplikacji Carmap - pojazdy na minuty, którą już teraz mogą pobierać użytkownicy urządzeń z Androidem na pokładzie!

Carsharing rośnie w siłę. Z każdym kwartałem na ulicach polskich miast przybywa nie tylko samochodów i skuterów, ale także firm, które chcą sobie co nieco uszczknąć z tego tortu. I najwyraźniej wszystko zmierza w dobrym kierunku, bo szybki rzut oka na okoliczne parkingi czy główne ulice nie pozostawia złudzeń: ludzie bardzo chętnie sięgają po, jak zwykło się je nazywać, auta i skutery na minuty. Właściwie wszystkie z największych polskich miast obecnie mają co najmniej kilka takich usług. Problem polega jednak na tym, że przeglądanie mapy każdej z nich by odnaleźć interesujące nas samochody bywa dość uciążliwe -- i tutaj z pomocą przychodzi nam świeżutka aplikacja Carmap, w której wszystkie pojazdy na minuty możemy podejrzeć na jednej mapce!

Carmap: wszystkie pojazdy na minuty w jednej aplikacji

Twórcy aplikacji postanowili sporo ułatwić tym, którzy na co dzień sięgają po usługi carsharingowe. Wszystkie pojazdy carsharingowe zamieścili w jednej aplikacji: i jeżeli weźmiemy pod uwagę miasta takie jak Warszawa gdzie można znaleźć aż siedem usług, czy Łódź lub Poznań (każda z nich ma po cztery) -- jest to naprawdę dużo wygodniejsze rozwiązanie, niż uruchamianie kolejno każdego z programów, by sprawdzić gdzie najbliżej znajdziemy interesujący nas pojazd. W rozwijanym menu możemy też przefiltrować firmy -- i to też ma sporo sensu, szczególnie jeżeli interesują was na przykład wyłącznie samochody, a skutery... cóż, zostawiacie w spokoju -- chociażby dlatego, że ulewa za oknem niezbyt zachęca do ich wyboru.

Na tę chwilę Carmap pozwala wyłącznie na sprawdzenie gdzie znajdują się pojazdy, a także podejrzenia kilku szczegółów z nimi związanych: modelu czy firmy, do której takowy należy. Bez rejestracji i zbędnego kombinowania: uruchamiamy aplikację, dla własnej wygody dajemy jej dostęp do naszej lokalizacji... i to tyle! Bez przyznania dostępu, wystarczy po prostu przeszukać interesującą nas okolicę na tamtejszej mapce -- co również nie należy do zadań specjalnie skomplikowanych. Jak czytamy jednak w opisie aplikacji: twórcy Carmap chcą współpracować z firmami carsharingowymi, by można było dokonać wypożyczenia bezpośrednio z programu -- bez konieczności przełączania się do innych programów!

Carmap dopiero startuje -- ale już teraz widać, że to produkt przemyślany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Dla wszystkich którym nie jest straszną żonglerka między kilkoma firmami do wypożyczania pojazdów na minuty, to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Już teraz nie mogę doczekać się dalszego rozwoju usługi -- bo jeżeli naprawdę uda się namówić firmy do współpracy i zapewnić opcję szybkiego wypożyczania bezpośrednio z Carmap, będzie to usługa, obok której trudno będzie przejść obojętnie. A już teraz kusi wyjątkową wygodą.

Aplikacja Carmap dostępna jest w Google Play za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu