Mobile

Wyszukiwanie pojazdów na minuty jeszcze nigdy nie było łatwiejsze!

Kamil Świtalski
Wyszukiwanie pojazdów na minuty jeszcze nigdy nie było łatwiejsze!
16

Czasami proste pomysły są... po prostu najlepsze! Tak sprawy mają się w przypadku aplikacji Carmap - pojazdy na minuty, którą już teraz mogą pobierać użytkownicy urządzeń z Androidem na pokładzie!

Carsharing rośnie w siłę. Z każdym kwartałem na ulicach polskich miast przybywa nie tylko samochodów i skuterów, ale także firm, które chcą sobie co nieco uszczknąć z tego tortu. I najwyraźniej wszystko zmierza w dobrym kierunku, bo szybki rzut oka na okoliczne parkingi czy główne ulice nie pozostawia złudzeń: ludzie bardzo chętnie sięgają po, jak zwykło się je nazywać, auta i skutery na minuty. Właściwie wszystkie z największych polskich miast obecnie mają co najmniej kilka takich usług. Problem polega jednak na tym, że przeglądanie mapy każdej z nich by odnaleźć interesujące nas samochody bywa dość uciążliwe -- i tutaj z pomocą przychodzi nam świeżutka aplikacja Carmap, w której wszystkie pojazdy na minuty możemy podejrzeć na jednej mapce!

Carmap: wszystkie pojazdy na minuty w jednej aplikacji

Twórcy aplikacji postanowili sporo ułatwić tym, którzy na co dzień sięgają po usługi carsharingowe. Wszystkie pojazdy carsharingowe zamieścili w jednej aplikacji: i jeżeli weźmiemy pod uwagę miasta takie jak Warszawa gdzie można znaleźć aż siedem usług, czy Łódź lub Poznań (każda z nich ma po cztery) -- jest to naprawdę dużo wygodniejsze rozwiązanie, niż uruchamianie kolejno każdego z programów, by sprawdzić gdzie najbliżej znajdziemy interesujący nas pojazd. W rozwijanym menu możemy też przefiltrować firmy -- i to też ma sporo sensu, szczególnie jeżeli interesują was na przykład wyłącznie samochody, a skutery... cóż, zostawiacie w spokoju -- chociażby dlatego, że ulewa za oknem niezbyt zachęca do ich wyboru.

Na tę chwilę Carmap pozwala wyłącznie na sprawdzenie gdzie znajdują się pojazdy, a także podejrzenia kilku szczegółów z nimi związanych: modelu czy firmy, do której takowy należy. Bez rejestracji i zbędnego kombinowania: uruchamiamy aplikację, dla własnej wygody dajemy jej dostęp do naszej lokalizacji... i to tyle! Bez przyznania dostępu, wystarczy po prostu przeszukać interesującą nas okolicę na tamtejszej mapce -- co również nie należy do zadań specjalnie skomplikowanych. Jak czytamy jednak w opisie aplikacji: twórcy Carmap chcą współpracować z firmami carsharingowymi, by można było dokonać wypożyczenia bezpośrednio z programu -- bez konieczności przełączania się do innych programów!

Carmap dopiero startuje -- ale już teraz widać, że to produkt przemyślany i dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Dla wszystkich którym nie jest straszną żonglerka między kilkoma firmami do wypożyczania pojazdów na minuty, to prawdziwy strzał w dziesiątkę. Już teraz nie mogę doczekać się dalszego rozwoju usługi -- bo jeżeli naprawdę uda się namówić firmy do współpracy i zapewnić opcję szybkiego wypożyczania bezpośrednio z Carmap, będzie to usługa, obok której trudno będzie przejść obojętnie. A już teraz kusi wyjątkową wygodą.

Aplikacja Carmap dostępna jest w Google Play za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu