Mobile

I to jest konkretny powód, żeby zainstalować aplikację Regionalnego Systemu Ostrzegania!

Grzegorz Ułan
I to jest konkretny powód, żeby zainstalować aplikację Regionalnego Systemu Ostrzegania!
18

Do tej pory dostępna w mobilnych sklepach aplikacja Regionalnego Systemu Ostrzegania była jedynie protezą narzędzia, które miało ostrzegać Polaków przed zagrożeniami. Przed weekendem Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało jednak o istotnej aktualizacji w tej aplikacji.

Mianowicie chodzi o dodanie funkcji geolokalizacji w aplikacji, dzięki temu będziemy informowani jedynie o zagrożeniach czy istotnych zdarzeniach tylko w bezpośredniej bliskości.

Takie rozwiązania umożliwia geolokalizacja, o którą została uzupełniona aplikacja. Pracownicy wojewódzkich centrów zarządzania kryzysowego mogą teraz zawęzić krąg odbiorców ostrzeżeń do osób przebywających na wybranym terenie. Na przykład, kiedy wypadek drogowy zdarzy się na lokalnej drodze, możliwe jest przekazanie ostrzeżeń dla kierowców znajdujących się w określonej odległości (promieniu) od zdarzenia.

To dość istotna aktualizacja, która pozwoli na skuteczne informowanie obywateli o zagrożeniach mających miejsce bezpośrednio w ich otoczeniu, a przynajmniej osób korzystających ze smartfonów. Do czasu aż gotowy będzie SMS-owy system ostrzegania, to będzie chyba najskuteczniejsza forma, z której aktualnie możemy aktualnie korzystać.

Oprócz aplikacji są jeszcze działające dwie inne formy informowania o zagrożeniach, ale o mniejszym zasięgu i niekoniecznie zawsze docierają do osób zainteresowanych. Mowa o stronach internetowych urzędów wojewódzkich oraz paski informacyjne na antenach telewizji ogólnopolskiej TVP (m.in. TVP1 HD, TVP2 HD, TVP Info, TVP Historia, TVP Polonia), w TVP Regionalnej oraz w telegazecie.

Nowa wersja RSO do pobrania na:

Przy okazji tej aktualizacji Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji poinformowało, że tylko w tym roku w RSO ukazało się 5217 różnego rodzaju komunikatów, a do końca lipca aplikacja mobilna RSO została pobrana ponad 800 tysięcy razy.

Źródło: MSWiA.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu