Google

Mobilna aplikacja Gmail również doczeka się nowej wersji na Androida

Grzegorz Ułan
Mobilna aplikacja Gmail również doczeka się nowej wersji na Androida
2

Nowy wygląd i funkcje, to chyba najbardziej oczekiwane zmiany w usługach Google, na jakie czekali użytkownicy tego najpopularniejszego webmaila na świecie. W końcu pod koniec kwietnia tego roku Google udostępnił zupełnie nową wersję Gmaila w przeglądarce. Ale to nie koniec, na zmiany czeka również mobilna aplikacja Gmaila, która upodobni się do tej webowej.

W przeglądarkowej wersji Gmaila doczekaliśmy się nie tylko wizualnej zmiany, zgodnej z nowoczesnym projektowaniem aplikacji webowych i dostosowanej do innych usług Google, ale również nowych funkcji znanych z Google Inbox - jak odkładanie korespondencji na później, szybki dostęp do załączników, przypominanie o braku odpowiedzi na otrzymaną wiadomość, tryb poufny, dzięki któremu możemy wyłączyć możliwość przekazywania wiadomości dalej oraz kopiowania, pobierania i drukowania. Dodatkowo możemy też ustawić czas ważności wiadomości, po upłynięciu, którego wiadomość zniknie.

Jakie zmiany czekają nas w mobilnej wersji Gmaila? Zniknie przede wszystkim ten czerwony motyw z górnej belki, a w jego miejscu pojawi się na stałe i na całej szerokości pasek wyszukiwania. Do tej pory uaktywniał się on, zastępując czerwoną belkę po kliknięciu w ikonę lupy. Wysuwana z lewej strony szuflada będzie uaktywniana również z hamburger menu umieszczonym w pasku wyszukiwania.

W nowej wersji Gmaila na Androida nie zabraknie też szybkiego dostępu do załączników oraz możliwość ustawienia widoczności poszczególnych elementów na liście wiadomości w skrzynce odbiorczej. Nadchodzące zmiany zapowiedziano na kończącej się już konferencji Cloud Next 2018 w San Francisco, niestety nie zdradzono, kiedy mają być udostępnione użytkownikom, ale jak widać na zrzucie jest na co czekać, osobiście cieszę się, że w końcu zniknie ta czerwona belka, która psuje ogólny wygląd tego mobilnego klienta poczty.

Źródło: 9to5Google.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu