Mobile

Lubicie proste, ale skuteczne notatki? Zamiast Google Keep sprawdźcie Bundled Notes

Konrad Kozłowski
Lubicie proste, ale skuteczne notatki? Zamiast Google Keep sprawdźcie Bundled Notes
9

Lubimy aplikacje, które ułatwiają nam wykonywanie zadań każdego dnia, notatki online z pewnością do takich należy. Bundled Notes to świetna propozycja nie tylko dla użytkowników Google Keep.

Google Keep to jedna z najbardziej udanych usług od technologicznego giganta, ale zdecydowanie niewykorzystująca całego swojego potencjału. Nie chcielibyśmy, by Keep stało się drugim OneNotem, ponieważ tak rozbudowana i zaawansowana aplikacja straciłaby swój urok, ale co najmniej kilka większych usprawnień byłoby naprawdę na wagę złota.

Bundled Notes - nowa aplikacja do notatek, list i projektów

Zamiast czekać na efekty pracy Google, możecie już dziś sprawdzić (niezupełnie) nową aplikację Bundled Notes od niezależnego, ale bardzo ambitnego i zaangażowanego dewelopera. Xavier Tobin zdołał przygotować nie tylko aplikację na Androida, ale także wersję przeglądarkową usługi, mnóstwo dodatkowych opcji oraz funkcje zarządzania projektami. Spoglądając na interfejs i możliwości, które przedstawił w kilkuminutowym wideo, dochodzę do wniosku, że to może być moja nowa aplikacja do notatek.

10 GB mobilnego internetu wystarczy połowie z Was [wyniki ankiety]

Wszystko dlatego, że Bundled Notes na pierwszy rzut oka jest bardzo podobne do Google Keep. Układ notatek czy sposób ich wyświetlania przywodzi na myśl interfejs aplikacji Google, ale tutaj będziemy mogli zrobić znacznie więcej. Wystarczy spojrzeć na dolny pasek, gdzie znjadziemy skrót do menu, zmianę sposobu wyświetlania notatek w głównym widoku, listę przypomnień oraz skrót do zarchiwizowanych notatek. Dodawanie odbywa się oczywiście za pomocą przycisku w prawym dolnym rogu, ale to tylko początek, bo później będziecie mogli wskazać jeden z dostępnych szablonów.

Bundled Notes ma wszystko co Google Keep i więcej

Mnie od razu przypadł do gustu ten pozwalający śledzić oglądane filmy i posiadane Blu-ray'e, ale jest ich więcej. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by stworzyć notatkę równie prostą, co te w Google Keep, a później ją rozbudować. Do naszej dyspozycji są bowiem dodatkowe narzędzia, jak tagi, filtrowanie o sortowanie i inne. Z każdej z nich korzysta się bardzo intuicyjnie - pomiędzy tagami przełączamy się używając przycisków w górnej części ekranu, a wybierając kolejne z nich można wybrać, czy będą uwzględniać wskazane pozycje, czy je wykluczać.

Nowy system operacyjny Huawei kompatybilny z aplikacjami na Androida

Coś fantastycznego. Na dokładkę, w nasze ręce oddano dość rozbudowany system formatowania zawartości notatek, więc stworzenie czegoś bardziej złożonego w Bundled Notes nie będzie problemem. Wrażenie też robią  Gorąco zachęcam, byście sami sprawdzili działanie aplikacji, ponieważ możecie się do niej szybko przekonać. Albo szybko stwierdzić, że to nic dla Was.

Bundled Notes jest (prawie) idealna dla mnie

Ja Bundled Notes będę się od teraz przyglądał naprawdę bardzo uważnie, bo jak na dłoni widać, że autor aplikacji podchodzi do jej rozwoju na poważnie i z dnia na dzień nie powinniśmy zostać na lodzie z porzuconą usługą. Wprowadzono system subskrypcji, który znosi limity dla niepłatnych kont, co pozwala sądzić, że twórca aplikacji wiąże swoją przyszłość z przyszłością usługi.

Koniec dominacji Google Maps w Polsce? Yanosik z nową nawigacją zachwyca użytkowników

Jak wspomniałem, na tę chwilę Bundled Notes dostępne jest na Androida oraz w przeglądarce, więc posiadacze iPhone'ów obejdą się smakiem, ale być może ulegnie to zmianie w najbliższej przyszłości. Bardzo bym sobie tego życzył, gdyż aplikacja wygląda i działa wyśmienicie, więc jedyne czego mi brakuje do szczęścia to prawdziwa multiplatformowość.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu