Mobile

Ile tak naprawdę zużywacie mobilnego transferu danych? [ANKIETA]

Krzysztof Rojek
Ile tak naprawdę zużywacie mobilnego transferu danych? [ANKIETA]
31

Jak intensywnie korzystacie z mobilnego internetu? Dzisiejsza ankieta odpowie na pytanie, jak bardzo konkretne pakiety internetowe są potrzebne w codziennym życiu.

Rozwój sieci 5G sprawił, że nasza uwaga na nowo skupiła się na tym, jak używamy naszych smartfonów w kontekście wykorzystania pakietów mobilnych danych. Firmy w coraz wyższej jakości, coraz bardziej złożone graficznie gry, większe pliki obrabiane na coraz mocniejszych urządzeniach - to wszystko są treści, które na co dzień pobieramy z sieci. Dlatego właśnie z roku na rok operatorzy telekomunikacyjni podnoszą limit gigabajtów, które użytkownicy mogą wykorzystać w ramach miesięcznego abonamentu. Dziś informacja o tym, że ktoś ma do wykorzystania 70, 80 czy 100 GB miesięcznie nie robi już na wielu osobach wrażenia. Popularną praktyką jest tu chociażby używanie telefonu typu dualsim z jedną kartą do dzwonienia i SMS'owania i drugą, na której ma się setki GB mobilnego internetu do wykorzystania miesięcznie.

Ile internetu mobilnego naprawdę wykorzystujemy?

Jako, że operatorzy mobilni kuszą nas atrakcyjnymi pakietami z dużym transferem, warto zadać sobie pytanie - ile tak naprawdę gigabajtów potrzebujemy do tego, by komfortowo korzystać z mobilnej sieci. Czy operatorzy przesadzają, dając pakiety po 70 GB, czy też może podstawowe kilka GB w najtańszych pakietach to już za mało, by funkcjonować w dzisiejszym świecie. Zastanawiając się nad tym postanowiłem zapytać was o zdanie. Zachęcam do wypełnienia poniższej ankiety. Jest ona oczywiście anonimowa. Dzięki niej chciałbym odpowiedzieć na pytanie, ile tak naprawdę internetu mobilnego jest potrzebne oraz do czego ten transfer jest wykorzystywany.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu