Płatności zbliżeniowe smartfonem wyposażonym w aplikację bankową z wdrożonymi płatnościami BLIK będą możliwe na całym świecie wszędzie tam, gdzie dostępne są terminale akceptujące płatności zbliżeniowe Mastercard.
Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:
Konsekwentnie rozwijamy system płatności mobilnych BLIK, dziś w Polsce stał się on już powszechny. Użytkownicy kochają ten sposób płacenia oraz przekazywania pieniędzy. Właśnie rozpoczynamy nowy etap naszej historii, który przyniesie zupełnie nową jakość korzystania z BLIKA. Współpraca z Mastercard umożliwi nam znaczne przyśpieszenie dalszego rozwoju i przyniesie wiele korzyści wszystkim klientom banków, którzy dziś tak chętnie płacą BLIKIEM. System płatności mobilnych BLIK powstał dzięki porozumieniu i współpracy największych banków. Teraz, dzięki współpracy z silnym, globalnym partnerem rozpoczyna nowy etap rozwoju.
Płatności zbliżeniowe BLIKIEM wdrożone będą bezpośrednio w aplikacjach mobilnych naszych banków i zintegrowane z usługą Mastercard Digital Enablement Service (MDES). Jako, że większość banków w Polsce udostępniły już BLIKA, możemy więc mówić, że nowa technologia płatności zbliżeniowych dostępna będzie dla 90% klientów korzystających z usług bankowych w naszym kraju.
Bartosz Ciołkowski, dyrektor generalny na Polskę, Czechy i Słowację, Mastercard Europe:
Wierzymy, że cyfrowa przyszłość będzie oferować konsumentom nowe sposoby płacenia za codzienne zakupy, z niespotykanym dotąd poziomem wygody, szybkości i bezpieczeństwa. Kluczem do wdrażania innowacyjnych rozwiązań jest współpraca, dlatego Mastercard wchodzi w różne partnerstwa z podmiotami dysponującymi unikalną technologią. Dzięki temu możemy być częścią i ważnym elementem rewolucji cyfrowej. Nasza umowa z Polskim Standardem Płatności jest wspaniałym przykładem takiej współpracy. Cieszymy się, że wspieramy BLIK w jego międzynarodowym wzroście, przyczyniając się do niesienia korzyści klientom.
Strony nie zdradzają jeszcze szczegółowych warunków podpisanej właśnie umowy, te zostaną nam udostępnione po spełnieniu wszystkich warunków formalnych w niej zawartych.
Źródło: PSP/Mastercard.
Więcej z kategorii Płatności:
- Polski konkurent Revolut - ZEN.com ma już polski IBAN i przelewy na numer telefonu
- Kupujesz lub sprzedajesz w Internecie? Poznaj mechanizmy stosowane przez oszustów i nie daj się nabrać!
- Limit transakcji bez PIN-u 100 zł za mały? 70% transakcji kartą w Polsce nie przekracza tej kwoty
- Karta wpłatnicza - wygodniejsze i tańsze przyjmowanie płatności bez terminala płatniczego
- Zrezygnowalibyście z Apple/Google Pay dla polskiej aplikacji z e-paragonami?