Polska

Gigantyczna awaria internetu w UPC. Tysiące zgłoszeń o problemach

Konrad Kozłowski
Gigantyczna awaria internetu w UPC. Tysiące zgłoszeń o problemach
32

Jeśli zauważyliście problemu z Waszym połączeniem z Internetem w UPC w ostatnim czasie, to nie jesteście jedyni. Kłopoty zgłaszane są w całym kraju.

Awaria Internetu w UPC w całej Polsce

Od około dwóch godzin trwa awaria Internetu w UPC. Zgłoszenia w serwisie downdetector.pl widoczne są od godziny 17:00. Po pierwszej fali nadeszła druga, bliżej godziny 19:00. Liczba zgłoszeń sięga już prawie 10 000 i - co kluczowe - dotyczy miast w całym kraju.

W jakich miastach zgłaszano awarię?

Na liście najczęściej zgłaszanych problemów widoczne są następujące miasta: Warszawa, Katowice, Poznań, Kraków, Wrocław, Chorzów, Gdańsk, Łódź i Bydgoszcz. W komentarzach natomiast pojawiają się wzmianki także o innych miejscowościach, jak Sopot, Jastrzębie Zdrój, Gliwice czy Sosnowiec.

Mapę z serwisu downdetector.pl zobaczycie poniżej:

Profile UPC w mediach społecznościowych jak na razie milczą - na Twitterze i Facebooku nie pojawiły się jeszcze żadne komunikaty.

Aktualizacja:

Jak się okazuje problem dotyczy nie tylko naszego kraju, ale także innych państw w Europie. Problemy pojawiają się w innych krajach, jak Rumunia, Czechy, Słowacja, Szwajcaria i Węgry. Wyborcza.pl donosi, że UPC zapowiada prace nad usunięciem problemu do późnych godzin wieczornych.

Aktualizacja 2:

Michał Fura, rzecznik UPC, tłumaczy całą zaistniałą sytuację dla Antyweb:

Problemy techniczne, których doświadczyliśmy w poniedziałek wieczorem, spowodowały okresowe, krótkotrwałe trudności z dostępem do internetu. Nasi inżynierowie zidentyfikowali źródło problemów i wdrożyli konfigurację, która je wyeliminowała, by zapewnić stabilne, niezakłócone funkcjonowanie usługi w przyszłości. Za wszelkie niedogodności przepraszamy.

Zobacz też:

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu