Apple

Macbooki zrezygnują z TouchBara. Apple przywraca fizyczne przyciski

Krzysztof Rojek
Macbooki zrezygnują z TouchBara. Apple przywraca fizyczne przyciski
36

Tegoroczne Macbooki zapowiadają się coraz ciekawiej. Nie tylko przyniosą nowe procesory z linii M, ale też wersja Pro pozbędzie się TouchBara na rzecz fizycznych klawiszy.

Nie tak dawno temu Krzysiek opisał dla was 6 przykładów na to, że Apple nie zawsze wie, czego chcą jego konusmenci, bądź też - nie potrafi tego osiągnąć, nie zamieniając sprzętu w coś nieużywalnego. Jednym z podanych tam przykładów były Macbooki z klawiaturami motylowymi, które wcześniej czy później po prostu się psuły, co w komputerze za te pieniądze jest po prostu nie do przyjęcia. Tamte Macbooki miały jednak jeszcze jedną funkcję, która mocno podzieliła użytkowników, a mianowicie - TouchBar. Zniknięcie fizycznych przycisków niektórzy przywitali z radością, inni narzekali, że znacznie utrudnia im to pracę bez patrzenia na klawiaturę. W naszej redakcji najbardziej zagorzałym przeciwnikiem TouchBara jest Kamil, który bardzo dokładnie opisał, co mu w tego typu rozwiązaniu nie pasuje. Użytkownicy Maców, którzy podzielają to zdanie mogą się ucieszyć, bo zapowiada się, że oto nastaje koniec TouchBara.

Nowe Macbooki Pro zrezygnują z TouchBara na rzecz fizycznych klawiszy

Plotki o tym, że Apple może pójść w tę stronę, jeżeli chodzi o design. O tym, że TouchBar wcale nie podoba się użytkownikom tak, jak Apple to sugeruje, krążyły w sieci od stycznia. Teraz jednak nadeszło długo wyczekiwane potwierdzenie. Display Supply Chain Consultants, współpracujący z Apple, potwierdzili, że w tegorocznych komputerach użytkownicy nie znajdą TouchBara, a w jego miejsce Apple przywróci fizyczne klawisze funkcyjne.

Trzeba więc przyznać, że tegoroczna premiera Macbooków będzie bardzo ciekawa. Powrót do fizycznych klawiszy to tylko jedna część układanki. Drugą są nowe procesory Apple M2 i M1X. Po tym, co pokazała pierwsza generacja, duża część ludzi związanych z tematem bardzo mocno czeka na to, co pokaże firma i jak bardzo zostawi w tyle konkurencje z Intelem i AMD. Oprócz tego trzeba pamiętać, że Apple prze w stronę przejścia na ARM tak mocno, że nowy macOS niektóre z nowych funkcji ma zablokowane dla komputerów z Intelem, pomimo, iż mogłyby one działać tam bez problemu.

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu