Apple

120 Hz w iPhone 14 ma być standardem. Taki ekran otrzymać ma cały zestaw przyszłorocznych modeli

Kamil Świtalski
120 Hz w iPhone 14 ma być standardem. Taki ekran otrzymać ma cały zestaw przyszłorocznych modeli
18

Jeszcze nie było oficjalnej zapowiedzi iPhone 13 — i wszystko co wiemy na temat tegorocznej linii smartfonów Apple to efekt przecieków i plotek, a już zaczynają do nas napływać wieści związane z przyszłorocznym zestawem smartfonów. I to - nie ukrywam - bardzo pozytywne wieści!

iPhone 14 to na obecną chwilę pieśń przyszłości. Ale według najświeższych informacji którymi podzieliła się ze światem redakcja The Elec, przyszłoroczne modele miałyby doczekać się odświeżania 120 Hz w całej linii urządzeń. Nie tylko — jak ma to mieć miejsce w tym roku — w wariantach Pro. Gigant z Cupertino podobno dopina umowy z dostawcami podzespołów, aby w 2022 roku wszystkie ich smartfony — zarówno tańsze, jak i droższe — oferowały użytkownikom ekrany OLED z odświeżaniem 120 Hz. Niezwykle mnie to cieszy — tym bardziej, że przesiadka na najnowszy model iPhone'a okazała się na tyle niesatysfakcjonująca, że po kilku dniach powróciłem do starego modelu — i z utęsknieniem wypatruję nowych smartfonów Apple, które zaoferują odświeżanie ekranu 120 Hz.

U konkurencji nawet smartfony z niższej półki, kosztujące poniżej 1000 złotych, potrafią oferować ekrany z odświeżaniem 120 Hz. U Apple takie cuda wciąż zarezerwowane są... właściwie wyłącznie dla iPadów Pro — czyli najdroższych tabletów w ofercie firmy. Z dotychczasowych informacji wynika, że tegoroczny iPhone 13 tylko w wariantach Pro doczeka się 120 Hz — i choć te urządzenia kosztują krocie (ceny w oficjalnym sklepie rozpoczynają się od 5199 złotych), to właśnie taka zmiana byłaby w stanie przekonać mnie do zakupu nowego smartfona. Ale z radością, kalkulacją wydatków i ewentualną wymianą baterii w iPhone X by posłużył przez kolejne lata poczekam do oficjalnych zapowiedzi. Bo jak to z plotkami bywa - wszyscy wiemy.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu